İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gelecek Yılın Çift Kameralı iPhone Modelleri Çift Optik Görüntü Sabitleme Özelliği İle Gelecek

iPhone 7 Plus, çift objektifli bir kameraya sahipken optik görüntü sabitleme özelliğini yalnızca geniş açılı lens destekliyor. Ancak gelecek yıl bu değişebilir.

teknik destek

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, MacRumors tarafından yayınlanan bir araştırma notunda 2017’de çift kameralı iPhone modellerinin ikili optik görüntü sabitlemeyi destekleyeceğine olan inancını koruyor. Kuo, Apple’ın mevcut otomatik odaklama işlevselliğine ek olarak bu özelliği desteklemek için telefoto lensini yeniden tasarlayacağına inanıyor.

Kuo araştırma notunda “Apple’ın gelecek yılın yeni iPhone satış noktalarını artırmak için telefoto CCM’ye OIS fonksiyonu ekleyeceğine inanıyoruz. Sonuç olarak fotoğraf kalitesinin ve optik zoom aralığının her ikisinin de gelişebileceğini düşünüyoruz. Telefoto lensinin OIS’yi telefoto CCM’de destekleyecek şekilde yeniden tasarlanmasını bekliyoruz, bununla ilgili zorluklar şunlar olabilir:

  • Daha uzun kalibrasyon süresine ve daha karmaşık montaj işlemlerine neden olan telefoto lensinin görüntü çemberini arttırma ihtiyacı.
  • Artan görüntü çevresi köşelerde kalitesizliğin bozulmasına neden olacak şekilde telefoto lensinin yeniden tasarlanması.” olduğundan bahşediyor.

Kuo, 5.1 -5.2 OLED iPhone’un ve geleneksel bir LCD ekrana sahip yeni bir 5.5-inç iPhone’un çift optik görüntü sabitleme özellikli çift kameralara sahip olacağını ve LCD ekranlı yeni bir 4,7 inçlik modelin tek lens kamera ve optik görüntü sabitleme özelliğine sahip olacağını belirtti.

Kuo, Apple’ın tedarikçisi Largan Precision’ın yeni iPhone üçlüsü için 6P ve telefoto lenslerin özel sağlayıcısı olmasını bekliyor.

teknik destek