İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Geliştiriciler için iOS 10.3 Beta 6 Yayınlandı (Güncellendi)

Apple bugün, geliştirmekte olduğu iOS 10.3 güncellemesinin altıncı beta sürümünü geliştiriciler için yayınladı. iOS 10.3 beta 6, iOS 10.3’ün beşinci beta sürümünün yayınlanmasından ve iOS 10.2.1‘in yayınlanmasından iki, iki buçuk ay sonra gelmiş oldu.

teknik destek

Kayıtlı geliştiriciler, iOS 10.3 beta 6 sürümünü, Apple Geliştirici Merkezi’nden (Apple Developer Center) veya kablosuz olarak uygun yapılandırma profilinin yüklü olduğu cihaza OTA yolu ile indirip yükleyebilirler.

iOS 10.3, getirdiği önemli yeni özellikler ve iOS 10 işletim sistemine kattığı değişiklikler ile önemli bir güncellemedir. iOS 10.3’teki en büyük özellik AirPods sahiplerinin kayıp bir kulaklıklarını bulmalarına yardımcı olmak için tasarlanan “AirPods’u Bul” özelliğidir. AirPods’u Bul özelliği, bir AirPods’un Bluetooth aracılığıyla iOS cihazına en son ne zaman ve nerede bağlandığını ve kayıp bir AirPods’tan ses çalınmasını sağlamaktadır.

Apple’ın en sonki güncellemesi, bir iOS cihazına iOS 10.3’e güncellenmesi yüklendiğinde, yeni Apple File System (APFS) yani yeni dosyalama yöneticisi özelliğini getiriyor. APFS, flash/SSD depolama için optimize edilmiştir ve güçlü şifreleme gibi özelliklere sahiptir.

Apple, geliştiricilerin ilk kez müşteri yorumlarını yanıtlamasına imkân tanıyan bazı App Store değişikliklerini de iOS 10.3’te kullanıma sunmayı planlıyor. iOS kullanıcıları, App Store’daki yorumları “yararlı” veya “faydalı değil” olarak işaretleyebilirler ve bu da en alakalı inceleme yorumunun üst noktaya yerleştirilmesine yardımcı olur.

Apple ayrıca, geliştiricilerin uygulamaları için inceleme talebinde bulunma sayısını sınırlamayı, müşterilerin bir uygulamadan çıkmadan uygulama incelemesi yapmalarına izin vermelerini ve kullanıcıların bir uygulama için tüm uygulama inceleme istek isteklerini kapatmalarına izin verecek bir özellik üzerinde de bu sürümde çalışıyor. Elbetteki iOS 10.3 ile sunulacak özellikler bunlarla sınırlı değil. Daha fazlası mevcut.

Güncelleme: Halka Açık Beta Yazılım Programı kullanıcı için de iOS 10.3 Public Beta 6 şimdi kullanılabilir.

müşteri hizmetleri