İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Geliştiriciler için iOS 10 Beta 5 Yayınlandı

Apple bugün, yaklaşık son iOS 10 beta güncellemesini yayınlamasından bir hafta sonrasında yeni beta güncellemesini geliştiriciler için yayınladı. Şu anda geliştiriciler için iOS 10 beta 5 güncellemesi kullanılabilir.

teknik destek

Yeni iOS 10 beta 5 güncellemesini Apple Developer Center (Apple Geliştirici Merkezi) üzerinden veya doğrudan iPhone veya iPad’inize Ayarlar > Genel > Yazılım Güncellemesi menüsü üzerinden indirebilirsiniz. Elbetteki doğrudan iOS cihazınıza indirme yapabilmek için ya herhangi bir iOS 10 geliştirici betasının cihazınızda yüklü olması ya da “iOS Beta Software Profile” profil dosyasının yüklü olması gerekiyor.

Geliştiriciler için Yayınlanan iOS 10 Beta 5’in Detayları

Apple’ın WWDC 2016’da tanıttığı iOS 10’un geliştirme ve testleri sürüyor. Şirket bunun için ummalı bir çalışma yapıyor. Gerek performans iyileştirmeleri gerek hata düzeltmeleri gerekse yeni özelliklerin denenmesi gibi bir dizi paket çalışması mevcut. iOS 10 tanıtıldığı gün yepyeni özellikleri ile dikkat çekmişti. Yeni kilit ekranı, Araç Takımı (Widget), Fotoğraflar, Mesajlar, Saat uygulamarı için yeni özellikler, yeni Bildirim Merkezi ve Kontrol Merkezi ve daha onlarca yenilik iOS 10’da mevcut.

Her yayınlanan beta güncellemesiyle daha da iyi kılınan iOS 10’a bu beta güncellemeriyle yeni özellikler de ekleniyor. Son beta güncellemesiyle Bildirim Merkezi’ne tarih bilgisi eklenmiş, Kontrol Merkezi’ne intro girilmiş ve 100’den fazla yeni ve yenilenen emoji kullanıma sunulmuştu.

Son iOS 10 beta sürümünde de birtakım yenilikler söz konusu olabilir. Eğer ki hatrı sayılır bir yenilik söz konusu ise yeni bir haber aracılığı ile bunları sizlerle paylaşacağız. Her ihtimale karşı güncellemeler için bu yazımızı takip edebilirsiniz.

teknik destek