İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Geliştiriciler için iOS 10 Beta 8 ve Public Beta Kullanıcıları için iOS 10 Beta 7 Yayınlandı

Apple bugün, ilk olarak WWDC 2016’da tanıttığı yeni işletim sisteminin sekizinci betasını geliştiriciler ve halka açık beta yazılım programı kullanıcıları için yayınladı. Böylece ilk betanın yayınlanmasından iki ay sonra iOS 10 beta 8 gelmiş oldu.

teknik destek

iOS 10 beta 8’i önceki iOS 10 beta sürümü kullananlar veya beta profili cihazında yüklü olanlar OTA yolu ile Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsü üzerinden indirebilirler. Beta profilini Apple Geliştirici Merkezi (Apple Developer Center) üzerinden edinebilirsiniz.

iOS 10 pek çok yeni geliştirmeyi ve yeniliği beraberinde getiriyor. Bunlara kısaca özet geçmek gerekirse, yeni kilit ekranı, yeniden tasarlanmış Kontrol Merkezi ve Bildirim Merkezi, araç takımı (widget), kilit ekranından daha rahat erişilebilir kamera kısayolu, yeni Mesajlar uygulaması (kabarcık etiketleri, el yazısı, Digital Touch, arka plan animasyonları) ve daha fazlası… Şirkete göre iOS 10 şimdiye kadar yayınlanan şirketin en büyük iOS sürümü.

iOS 10’un herkese açık final sürümü bu sonbaharda muhtemelen Eylül ayının sonuna kadar yayınlanmış olacak. Yeni beta güncellemesinde herhangi bir yenilik keşfedecek olursak bunları sizlerle paylaşıyor olacağımızdan emin olabilirsiniz.

teknik destek