Şimdi yükleniyor

Geliştiriciler için iOS 11.1.2 Jailbreak Çıktı!

iOS 11.1.2 Jailbreak Aracı

Geliştiriciler için iOS 11.1.2 Jailbreak Çıktı!

Son Güncelleme tarihi 31 Mart 2022 by Teknoloji Haber

Saigon Jailbreak ve Houdini Semi Jailbreak’in adındaki isim olan Abraham Masri, son çalışması olan iOS 11.1.2 Jailbreak aracını geliştirici odaklı olarak halka açık bir şekilde yayımladı. Abraham Masri’nin yayımladığı Jailbreak aracı, Ian Beer’in geçtiğimiz günlerde yayımladığı async_wake exploitine dayanıyor.

teknik destek

Jailbreak aracı, iOS iOS 11.0 – 11.1.2 çalıştıran iPhone X, 8/8 Plus, 7/7 Plus, 6s/6s Plus, 6/6 Plus ve iPhone 5s ile uyumlu.

iOS 11.1.2 Jailbreak

To.Panga olarak adlandırılan iOS 11.1.2 Jailbreak aracı şimdilik geliştiriciler için geliştirilmeye açık bir sürüm niteliğinde. Zaten geliştiricinin kendisi de bunu kabul ediyor ve aracın geliştirilmesi için bu yönde bir adım attığını dile getiriyor. iOS 11.1.2 To.Panga Jailbreak aracının geliştirici sürümü ile projenin daha istikrarlı ve daha kullanışlı hale getirilmesi hedefleniyor.

Abraham Masri, yayımladığı Jailbreak aracının gelen geri bildirimlerle geliştirilmesi sonrasında tam kullanışlı bir Jailbreak aracına dönüşeceğinden emin.

iOS-11.1.2-Jailbreak Geliştiriciler için iOS 11.1.2 Jailbreak Çıktı!

iOS 11.1.2 Jailbreak

Geçtiğimiz günlerde Cydia’nın geliştiricisi Saurik, iOS11 için Cydia’yı uyumlu hale getirmek üzere çalışma yaptığını açıklamıştı. Bu açıklama, Cydia’nın iOS 11 için yakın zamanda kullanılabilir olacağı anlamına geliyor. Bu, iOS 11 Jailbreak çalışmalarının zamanla daha etkin hale gelmesini sağlayacak önemli bir adım.

iOS 11.1.2 To.Panga Jailbreak aracı için geri bildirimde bulunan pek çok kullanıcı, çeşitli 64-bit cihazlarda aracın doğrudan çalışmadığını ifade ediyorlar. Muhtemelen Jailbreak aracını kullanabilmek için ek işlemler gerekiyor. Bu konulara hakim birisi değilseniz geliştiriciler için yayımlanan mevcut sürümden şimdilik uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Her şeye rağmen iOS 11 için ilk somut adımının atılmış olduğunu görmek gerçekten heyecan verici. Bu adım, pek çok Jailbreak geliştiricisi için iştah kabartıcı duruyor. Apple’ın yaklaşık bir hafta önce ani bir şekilde iOS 11.1.2 için imza desteğini kesmiş olması zaten böyle bir gelişmenin yaşanmasının habercisi niteliğindeydi. Pek çok iOS cihaz sahibi bunu sıradan bir uygulama olarak değerlendirmişti. Bugün ise arka tarafta başka şeylerin döndüğünü daha net görebiliyoruz.

To.panga projesinin GitHub sayfasına buradan devam ederek ulaşabilir, Jailbreak aracını indirmek dahil olmak üzere çalışma ile ilgili daha fazla bilgiye bu sayfadan erişebilirsiniz.

Bu gelişme hakkında ne düşündüğünüzü, iOS cihazınızı bu aracı kullanarak Jailbreak yapıp yapamadığınız gibi deneyimlerinizi ve düşüncelerinizi lütfen aşağıdaki yorum alanından bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin.

teknik destek

34 yorum

comments user
emre

iphone 7 plus a nerden yükleyebilirim

comments user
ahmet

arkadaslar nasıl yapacagiz ya bi türlü bulamadim nasıl yapildigini 11.1.2 sürümü mevcut

comments user
Hasan yıldız

Telefon 5s ios 11.0 uyumlumudur jailbreak?

comments user
Ofspor

to.pangayı yüklemeyin

comments user
Ofspor

Allahtan filza var telefonda siliyorum cydia yı

comments user
Ofspor

Berbat geliştirici hikaye cydia güncel deyılkı bence iOS 11.1.2 to.panga hikaye ben yükledim cydia geliyor ama beyaz sayfa sonra cydia kapanıyor bende geliştiriciyim s

comments user
SELO

10.3.3 yuklu bızım napmamız gerekıyo 11 geccez :d

comments user
Cem

11.2.1 yokmu acaba

comments user
Nihat

Admin telefonum 5s işletim sistemi ios 11.2.1 kullanıyorum. Jailbreak yapınca ios 10’a döne bilirmiyim? Lütfen cevap verir misiniz?

comments user
Cem

Yani 11.2.1 war yapamicakmıyım 🙁

Yorumlar kapalı.