Geliştiriciler için iOS 11.2.5 Beta 4 Yayımlandı!

Apple’ın iOS 11 ile Kullanıma Sunacağı Dosya Yöneticisi Uygulaması Göründü!

Apple bugün, yakında herkese açık olarak yayımlayacağı bir güncelleme olan iOS 11.2.5’in dördüncü beta sürümünü geliştiriciler için yayımladı. iOS 11.2.5 beta 4, üçüncü beta sürümünün yayımlanmasından bir hafta sonra ve iOS 11.2.1’in yayımlanmasından bir ay sonra gelmiş oldu.

teknik destek

Kayıtlı Apple geliştiricileri, Geliştirici Merkezi’nden uygun konfigürasyon profilini iOS cihazlarına yükledikten sonra iOS 11.2.5’in en yeni betasını OTA yolu ile (Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsünden) şimdi indirebilirler.

iOS 11.2.5, Siri’nin güncel haberler hakkında sorulan sorular için podcast’ler oynatmasına izin veren bir özellik sunuyor. Bu özelliğin kullanım dilleri şimdilik sınırlı ve Siri varsayılan olarak The Washington Post’dan içerikler sunuyor. Ancak, Fox News, CNN veya NPR’ye geçme seçeneği de mevcut.

Apple’ın yakında piyasaya süreceği akıllı hoparlörü HomePod ile kullanılmak üzere Siri için kullanıma sunduğu sesli haber özelliği, Hey Siri ile Siri etkinleştirildiğinde, CarPlay’i kullanırken veya kulaklık bağlı olduğu durumlarda çalışıyor.

Sesli haber özelliği dışında iOS 11.2.5 ile nelerin sunulacağı şimdilik belli değil. İlk üç iOS 11.2.5 betasında da göze çarpan bir değişiklik keşfedilmedi. Bu nedenle, bu güncellemenin esas olarak sesli Siri haberleri özelliği dışında hata düzeltmeleri ve güvenlik iyileştirmelerine odaklı bir güncelleme olduğunu söylemek mümkün. Elbetteki tam değişikliklerin ve yeniliklerin listesini iOS 11.2.5’in final sürümünün yayımlandığı gün görebileceğiz.

En yeni iOS 11.2.5 betasında başka bir değişiklik veya yeni özellik keşfedecek olursak yazımızı güncelliyor olacağız.

müşteri hizmetleri

11 Comments

  1. 11ocakta ıos 11.2.5 beta 5yayınlandi neden siz yayınlandigini haber etmediniz sihirt delete te yayınladi beta 5i

  2. Göz doldurma falan değil 11.2.2 cidden sıfır hata. Cihazda performans artışı var ve şarj süresi önemli derecede iyileştirilmiş, kapattığı güvenlik açığı da oldukça önemli mutlaka yüklenmesi gerekir. Bu arada son üç güncellememi iTunes ile yaptım gerçekten OTA ile güncelleme arasında fark var. 11.2.2 yi AKK ya takılmama rağmen ortalama 45 dk bi sürede indirdim…

Comments are closed.