Geliştiriciler için iOS 11.2 Beta 1 Yayınlandı!

iOS 11.2 Beta

Apple, gelecekteki iOS 11 güncellemesi olacak olan iOS 11.2’nin ilk beta sürümünü geliştiriciler için yayınladı. iOS 11.2 beta 1, iOS 11.0.3‘ün yayınlanmasından iki hafta sonra ve iOS 11.1’in beta testlerinin devam ettiği süreç içerisinde yayınlanmış oldu.

teknik destek

Kayıtlı geliştiriciler, Apple Geliştirici Merkezi’nden uygun konfigürasyon profilini iOS cihazlarına yüklendikten sonra iOS 11.2 beta’yı Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsü üzerinden şimdi indirebilirler.

iOS 11.2 beta 1’de ne gibi değişikliklerin ve yeniliklerin yeraldığı bilinmiyor ancak iOS 11’de sunulmayan özelliklerin sunulması söz konusu olabilir.

Apple, iMessages için hem Apple Pay ödemeleri hem de iCloud desteğini daha sonraki iOS 11 güncellemelerinde sunacağını söylemiş ve bunu iOS 11.1 beta sürecinde henüz gerçekleştirmemişti. Muhtemelen iOS 11.2 bu ve bunun gibi özellikler için hazırlanacak.

iOS 11, sistem genelinde tasarım değişikliklerini, yeni bir Kilit ekranı deneyimini, yenilenen Denetim Merkezi’ni ve iPad için Dock’ı, Sürükle ve Bırak desteğini, yeniden tasarlanmış bir Uygulama Değiştirici’yi ve daha fazlasını sunan büyük bir güncelleme olmuştu. iOS 11’in herkese açık olarak yayınlanmasından sonraki süreçte Apple, verdiği iOS 11 ara güncellemeleri ile daha fazla özelliği kullanıma sunmak ve tespiti yapılan sorunları gidermek için çalışma yapıyor.

müşteri hizmetleri