İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Geliştiriciler için iOS 11.2 Beta 6 Yayınlandı!

Apple bugün, yaklaşan bir güncelleme olan iOS 11.2‘nin altıncı geliştirici betasını yayınladı. iOS 11.2 beta 6, beşinci iOS 11.2’nin yayınlanmasından yalnızca birkaç gün sonra, iOS 11.1.2’nin ve iOS 11.1’in yayınlanmasından iki hafta sonra yayınlanmış oldu.

Kayıtlı Apple geliştiricileri, Apple Geliştirici Merkezi’nden uygun konfigürasyon profilini indirip yükledikleri iOS cihazın Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsünden en yeni beta güncellemesini yükleyebilirler.

iOS 11.2 Yenilikleri

iOS 11.2, Apple’ın yeni eşler arası ödeme hizmeti olan Apple Pay Cash’i kullanıma sunuyor. Apple Pay Cash, Mesajlar uygulamasının hizmeti olan iMessage aracılığıyla kişiden kişiye hızlıca para transfer etme kolaylığı sunuyor.

iOS 11.2, iPhone X için Denetim Merkezi’ni daha öne çıkaran bir şeffaf çubuğu Kilit Ekranı’na dahil ediyor.

Artık, iOS 11.2 ile iOS cihazların Denetim Merkezi’nden Wi-Fi veya Bluetooth devre dışı bırakıldığında ek metinlerle daha açıklayıcı bilgilendirmeler sunuluyor. Ayrıca, Wi-Fi veya Bluetooth’u devre dışı bıraktığınızda bir defaya mahsus iki yeni bilgilendirici diyalog ekranı açılıyor.

iOS 11.2 ile iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus için 7.5W gücünde daha hızlı kablosuz şarj desteği artık kullanılabilir oldu. Böylece, iOS 11.2 ile birlikte yeni nesil iPhone’ları kablosuz olarak daha hızlı şarj etmek mümkün hale gelmiş oluyor.

Güncelleme ayrıca, Hesap Makinesi uygulamasında hızlıca hesaplama yaparken hesap hatasına neden olan bir animasyon hatası gideriliyor.

iOS 11.2 güncellemesi, Apple TV’deki içeriği kontrol edebilmek için yeni şarkı oynatma seçeneğini Denetim Merkezi’ne ekliyor. Ayrıca, TV uygulamasına özel bir Spor bölümü, yeniden tasarlanan fotoğraf makinesi emojisi, Live Photos efektleri için yeni bir yükleme animasyonu, iPhone X için yeni live duvar kağıtlarını beraberinde getiriyor. Son olarak, güncelleme ile geliştiricilerin App Store’daki otomatik yenilenebilir abonelikleri için tanıtım ücretlendirmesi, indirim teklifleri sunmasına olanak tanıyan bir özellik sunuluyor.