Geliştiriciler için iOS 11 Beta 1 Yayınlandı

yardım alma

Apple, iOS, macOS, watchOS ve tvOS yazılımlarının yeni sürümlerini tanıttığı WWDC’nin açılış konuşmasından hemen sonra iOS 11 beta 1‘i test amaçlı olarak geliştiriciler için yayınladı ve böylece iOS 11 beta süreci başlamış oldu.

yardım alma

Apple Developer programına kayıtlı olan geliştiriciler, uygun beta profilini yükledikten sonra iOS 11 beta sürümünü Apple Geliştirici Merkezi’nden veya kablosuz olarak OTA ile (Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme) indirilebilir.

iOS 11, iPad için sunduğu yeniliklerle şimdiye kadarki en büyük yazılım sürümü olarak nitelendiriliyor. Elbetteki iPhone için de büyük yenilikler ve değişiklikler var. (iPad için iOS 11 – iPhone için iOS 11)

iOS 11 hem iPhone hem de ipad için pek çok özelliği barındırıyor. Hem kullanıcı tarafında hem de geliştirici tarafında oldukça büyük, tatmin edici yenilikler söz konusu. Özellikle artırılmış gerçeklik için uygulama geliştiricilerinin önünü açan Apple, ARKit API’sı ve uygulamaların daha akıllı hale gelmesine izin verecek makine öğrenme CoreML API’sı ile büyük bir adım atmış durumda.

IOS 11 beta 1, şu anda yalnızca kayıtlı geliştiriciler için kullanılabilir. Geçmişte olduğu gibi, Apple bu yaz halka açık beta yazılım programı kullanıcıları için de test sürecini başlatacak.

yardım alma

“Geliştiriciler için iOS 11 Beta 1 Yayınlandı” üzerine 4 yorum

  1. Merhabalar,
    Bende beta 11 yuklemesı bır turlu gelmıyor. Ne zaman guncelle desem sureklı yazılımınız guncel 10.3.3 uyarısı gelmektedır. Nedenını bılen varmıdır acaba
    Tesekkur eder ıyı calısmalar dılerım.

  2. Yükledim görsellik vs çok güzel ama bataryayı resmen sömürüyor. Apple nin bu sorun için acil güncelleme yapması lazım.

Yorumlar kapalı.