İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Geliştiriciler için iOS 11 Beta 2 Yayınlandı

Apple, iOS, macOS, watchOS ve tvOS yazılımlarının yeni sürümlerini tanıttığı WWDC 2017’nin açılış konuşmasından hemen sonra iOS 11 beta 1‘i test amaçlı olarak geliştiriciler için yayınlamış ve böylece iOS 11 beta süreci başlamıştı. Cupertino merkezli şirket bugün ise iOS 11’in ikinci geliştirici betasını yayınladı. Geliştiriciler için iOS 11 beta 2 şimdi kullanılabilir.

teknik destek

Apple Developer programına kayıtlı olan geliştiriciler, uygun beta profilini yükledikten sonra iOS 11 beta 2 güncellemesini Apple Geliştirici Merkezi’nden veya OTA ile (Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsü üzerinden) indirilebilirler.

iOS 11 ile pek çok yenilik ve geliştirme iOS aygıt (iPhone, iPad ve iPod touch için) sahibinin kullanımına sunuluyor. iOS 11 uyumlu iPhone modellerini ve diğer iOS aygıtlarının tam listesini ilgili bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

iOS 11 beta 2 ile ilgili ne gibi ek yeniliklerin sunulduğunu veya varsa ne gibi değişikliklerin yapıldığını henüz bilmiyoruz. Ancak kendi testlerimizi yapmamızın ardından ilk betaya göre herhangi bir değişiklik veya yeniliği görecek olursak sizlerle paylaşıyor olacağız.

iOS 11 beta 2 yükleyecek veya yüklemeyi planlayacak olan kullanıcıların iCloud ve iTunes yedeklemelerini yapmalarını tavsiye ederiz. Bunlarla birlikte, Hali hazırda bir iOS 10 kullanıcısı iseniz ve en önemlisi geliştirici değilseniz iOS 11’in beta sürümlerinden uzak durmalısınız. Henüz test sürecinin başında olan iOS 11’de doğal olarak pek çok hata ve sorun mevcut. Ayrıca iOS 11 beta 1 kullanıcısı iseniz iOS 11 beta 2’yi kesinlikle yüklemenizi öneririz.

teknik destek

Bir yorum

  1. Murat Murat 22 Haziran 2017

    Beta 1 e oranla daha stabil çalışıyor ancak ısınma ve şarj konusunda pek değişim olmamış. Yüklemek isteyenler acele etmesinler. Denemek isteyenlerde halka açık sürümüne kadar bekleyin derim.

Yorumlar kapatıldı.