İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Geliştiriciler için iOS 11 Beta 6 Yayınlandı (Güncellendi)

Apple, beşinci betasını yayınlamasından bir hafta sonra ve WWDC 2017’de tanıtmasından iki aydan daha fazla süre sonra iOS 11’in altıncı beta sürümünü geliştiriciler için yayınladı.

Kayıtlı Apple geliştiricileri, uygun konfigürasyon profilini cihazına yükledikten sonra iOS 11 beta 6’yı OTA yolu ile (Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme) veya Apple Geliştirici Merkezi’nden indirebilirler.

iOS 11, özelleştirilebilir Kontrol Merkezi ve Bildirim Merkezi ile birleştirilen Kilit ekranı da dahil olmak üzere çeşitli tasarım değişikliklerini beraberinde getiriyor. Aynı zamanda, başta Mesajlar uygulaması olmak üzere pek çok yerleşik uygulama için de büyük yenilikler ve geliştirmeler söz konusu.

iOS 11, hem kayıtlı geliştiriciler hem de beta yazılım programı kullanıcıları için de kullanılabilir durumda. Yeni iPhone’ların Eylül ayında piyasaya sürülmesinden kısa süre sonra final sürümü herkese açık olarak yayınlanacak ve muhtemelen yeni iPhone’ların piyasaya sürülmesinden kısa süre önce geliştiriciler ve beta yazılım programı kullanıcıları için final sürümü kullanılabilir olacak.

iOS 11’de yer alan tüm özelliklerin tamamı hakkında bilgi edinmek için kapsamlı iOS 11 Özellikleri başlıklı yazımıza bakmayı unutmayın.

Güncelleme: Apple Beta Yazılım Programı kullanıcıları için iOS 11 public beta 5 yayınlandı.