Geliştiriciler için iOS 11 Beta 7 Yayınlandı (Güncelleme: Public Beta 6 Yayınlandı)

0
iOS 11

Apple, altıncı betasını yayınlamasından sadece bir hafta sonra ve WWDC 2017’de tanıtmasından iki aydan daha fazla süre sonra iOS 11 beta 7′yi geliştiriciler için yayınladı.

Kayıtlı Apple geliştiricileri, uygun konfigürasyon profilini cihazına yükledikten sonra iOS 11 beta 7’yi OTA ile (Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme) veya Apple Geliştirici Merkezi’nden indirebilirler.

iOS 11, özelleştirilebilir Denetim Merkezi (Kontrol Merkezi) ve Bildirim Merkezi ile birleştirilen Kilit Ekranı da dahil olmak üzere çeşitli tasarım değişikliklerini ve yenilikleri beraberinde getiriyor. Aynı zamanda, başta Mesajlar uygulaması olmak üzere pek çok yerleşik uygulama için büyük yenilikler ve geliştirmeler söz konusu.

iOS 11 beta sürümleri, hem kayıtlı geliştiriciler hem de Beta Yazılım Programı kullanıcıları için de kullanılabilir durumda. Yeni iPhone’ların Eylül ayında piyasaya sürülmesinden kısa süre sonra -muhtemelen 1 hafta sonra- iOS 11’in final sürümü herkese açık olarak yayınlanacak ve yine yeni iPhone’ların tanıtılmasından kısa süre önce geliştiriciler ve beta yazılım programı kullanıcıları için güncellemenin final sürümü kullanılabilir olacak.

iOS 11’de yer alan tüm özelliklerin tamamı hakkında bilgi edinmek için kapsamlı iOS 11 yazımıza bakabilirsiniz.

Güncelleme: Apple Beta yazılım Programı kullanıcıları için de iOS 11 Public Beta 6 yayınlandı!