İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Geliştiriciler için iOS 11 GM Yayınlandı!

Apple, bugün, başta yeni iPhone modelleri başta olmak üzere, Apple Watch Series 3, 5. nesil Apple TV ve 2. nesil AirPods’u tanıtmasının ardından merakla beklenen iOS 11’in çıkış tarihi duyurdu ve geliştiriciler için iOS 11 GM (Golden Master)’ı yayınladı.

teknik destek

iOS 11 GM (Golden Master)

iOS 11 Golden Master, geliştiriciler için yayınlanan iOS 11’in final sürümüdür ve şimdilik sadece geliştiriciler için kullanılabilir. iPhone, iPad veya iPod touch’a uygun konfigürasyon profilini yüklemiş olan kayıtlı Apple geliştiricileri, Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsü üzerinden iOS 11’in geliştirici final sürümünü indirebilir ve yükleyebilirler.

iOS 11, özelleştirilebilir Denetim Merkezi başta olmak üzere, tümüyle yenilenen App Store, yeni Dosyalar uygulaması, yeni Live Photos efektleri ve fotoğraf filtreleri, uygulama çekmecesi ile yenilenen Mesajlar uygulaması, geliştirilen Siri, AirPlay 2, yeni Apple Music özellikleri, Bildirimler için yenilenen Kilit Merkezi, Sürüş Esnasında Rahatsız Etme Modu, tek parmak klavye, yeni duvar kağıtları, otomatik kurulum gibi yenilikleri, geliştirmeleri ve hatta daha fazlasını beraberinde getiriyor.

iOS 11 ile özellikle Apple’ın iPad’e odaklandığını, iPad için yeni Dock’ı, Multitasking’i, Sürükle ve Bırak’ı ve yeni Apple Pencil yetenekleri kullanıma sunuluyor.

iOS 11’in Çıkış Tarihi

Apple, iOS 11’in herkese açık olarak final sürümünün çıkış tarihini de etkinlikte duyurdu. iOS 11’in çıkış tarihini ve diğer detayları buradaki yazımızdan görebilirsiniz.

müşteri hizmetleri

5 Yorum

 1. Emre TUNA Emre TUNA 14 Eylül 2017

  Şarj sorunu dediğiniz batarya kullanım süresinin kısa olması ise bende devam ediyor. Hala eski sürüme göre daha kısa gidiyor batarya. Wifi kısayol sorunu da çözülmemiş, kısa yoldan kapattığınızda wifi kapanmıyor. Bu gibi basit hataları hala nasıl gideremiyorlar anlamıyorum.

 2. emre alakuş emre alakuş 13 Eylül 2017

  ios 11 betalarını yüklediğimde iphone 7 plus olan cihazımda ciddi şarj sorunu yaşadım. doğrusu şimdi 19 eylülde dahi yüklemek istemiyorum. peki betalardan ziyade bu golden masterda acaba şarj problemi ya da süresi ile ilgili bilgisi olan var mıdır? teşekkürler şimdiden

 3. Emre Emre 13 Eylül 2017

  Wifi sorunu çözülmemiş. Bunların yapacağı işin….

 4. Özgür Cihan Özgür Cihan 12 Eylül 2017

  Ios 11 gm public olarak ta yayınlandı. Şuan 2,3 gb iniyor.

  • emre alakuş emre alakuş 13 Eylül 2017

   peki şar konusunda bir iyileşme durumunu gözlemlediniz mi?

Yorumlar kapatıldı.