İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Geliştiriciler için macOS 10.12.3 Beta 2 Yayınlandı

Apple bugün, macOS Sierra işletim sisteminin ikinci önmeli güncelleştirmesi olan macOS Sierra 10.12.2‘yi piyasaya sürdükten hemen sonra yayınladığı ilk macOS 10.12.3 beta 1’in ardından geçen bir haftanın sonrasında macOS Sierra 10.12.3 güncelleştirmesinin ikinci beta sürümünü geliştiricilerle paylaştı.

macOS Sierra 10.12.3 beta 2, Apple Developer Center (Apple Geliştirici Merkezi) aracılığıyla veya Mac App Store’daki yazılım güncelleme mekanizması aracılığıyla kayıtlı geliştiriciler tarafından indirilebilir.

Apple’ın yayın notlarına göre, macOS 10.12.3 güncellemesi Mac’inizin kararlılığını, uyumluluğunu ve güvenliğini geliştiriyor. İlk beta’da herhangi bir değişiklik, hata düzeltmesi veya özellik eklemeleri bulunamadı, ancak ikinci beta sürümünde yeni özellikler bulunursa bu yazıyı güncelleyeceğiz.

Çoğu zaman bir beta sürümü dizisinin, Apple’ın sürümle ilgili ayrıntılı sürüm notlarını sağlayıncaya kadar neyin içerildiğini söylemek zor. Önceki güncelleme olan macOS 10.12.2 pil ömrü sorunlarını çözmek, grafik sorunlarını gidermek ve daha pek çok önemli hata düzeltme üzerine odaklı bir güncellemeydi.

Eylül ayından piyasaya sürülen macOS Sierra, en yeni Mac işletim sistemidir. Siri desteği, web için Apple Pay desteği, Apple Watch ile otomatik kilit açma, iyileştirilmiş iCloud Drive entegrasyonu, Picture-in-Picture çoklu görev özelliği ve daha pek çok özelliği içeriyor.