İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Geliştiriciler için macOS High Sierra 10.13.1 Beta 5 Yayınlandı!

Apple, dördüncü macOS High Sierra 10.13.1 beta sürümünü yayınlamasından üç gün sonra ve yeni macOS High Sierra işletim sistemini halka açık olarak kullanıma sunmasından bir ay sonra geliştiriciler için macOS High Sierra 10.13.1 beta 5’i yayınladı.

Beşinci macOS High Sierra 10.13.1 betasını, Apple Geliştirici Merkezi’nden veya doğru konfigürasyon profili yüklenen Mac’e Mac App Store’daki Yazılım Güncelleme menüsü aracılığıyla indirilebilir ve yükleyebilirsiniz.

macOS High Sierra 10.13.1, öncelikli olarak hata düzeltmelerine, performans iyileştirmelerine, güvenlik geliştirmelerine ve diğer başlığı altında pek çok değişikliklere odaklanıyor.

Güncelleştirme, çoğu modern Wi-Fi şebekesini koruyan WPA2 Wi-Fi standardındaki ciddi bir güvenlik açığı için bir düzeltme içeriyor. macOS 10.13.1’de “KRACK” olarak adlandırılan bu sorunu çözen Apple, Mac sahiplerini saldırganlardan koruyor.

Ayrıca, macOS 10.13.1’de yeni, pretzel, t-rex, vampir, kusan yüz, zebra, zürafa gibi yeni Unicode 10 emoji seti kullanıma sunuluyor. Yeni emojiler, iOS 11.1 ve watchOS 4.1’de de mevcuttur.

macOS High Sierra, Metal 2, dosya kalitesinden ödün vermeden daha küçük dosya boyutları sunan APFS, HEIF ve HEVC fotoğraf ve video kodlama türü geliştirmelerini, Safari’de videolar için otomatik oynatma engellemesi gibi onlarca yeni özelliği Mac’e getirdi.