İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Geliştiriciler için macOS Sierra 10.12.4 Beta 7 Yayınlandı!

Apple bugün, geliştiriciler için macOS Sierra 10.12.14 beta 6‘yı yayınlamasından üç gün sonra ve macOS Sierra 10.12.3‘ü piyasaya sürmesinden yaklaşık bir ay sonrasında macOS Sierra 10.12.4 beta 7‘yi yayınladı.

Yedinci macOS Sierra 10.12.4 beta güncellemesini, daha önce herhangi bir beta güncellemesini Mac’ine yüklemiş olanlar Mac App Store’daki yazılım güncelleme mekanizması aracılığıyla veya Apple Developer Center aracılığıyla indirilebilir.

macOS Sierra 10.12.4, iOS’un Night Shift modunu Mac’e getiriyor. İlk olarak iOS 9.3 ile iOS cihazlarda tanıtılan Night Shift modu, bir cihazın ekranını yavaş yavaş mavi’den sarıya kaydırıp geceleri mavi ışığa maruz kalmayı azaltmak üzere tasarlanmıştır. Mavi ışığın sirkadiyen ritmi bozduğu söylenir ve uyku düzenini kesintiye uğradığı düşünülmektedir.

Night Shift, Sistem Tercihleri’nin Ekranlar menüsünden etkinleştirilebilir; burada, gün batımında ve gün doğumunda kapanması üzere bir ayar mevcuttur. Night Shift, Bildirim Merkezi veya Siri aracılığıyla manuel olarak açılabilir veya kapatılabilir.

macOS 10.12.4 güncellemesi, ağırlıklı olarak Night Shift moduna odaklanıyor ancak kaputun altında pek çok geliştirme mevcut.