İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Geliştiriciler için macOS Sierra Beta 5 Yayınlandı

Apple bugün, geliştiriciler için iOS 10 beta 5 güncellemesini yayınlamasının ardından yine geliştiriciler için macOS Sierra beta 5 güncellemesini de yayınladı. Yeni beta güncellemesini hemen Mac App Store veya Apple Developer Center (Apple Geliştirici Merkezi) üzerinden indirebilirsiniz.

teknik destek

Geliştiriciler için macOS Sierra Beta 5

Dördüncü macOS Sierra beta güncellemesinin sadece bir hafta sonrasında gelen bu beşinci beta sürümünde muhtemelen yeniliklerden çok iyileştirmeler ve kararlılık yükseltmeleri yapılmış.

Malumunuz macOS Sierra ile birlikte pek çok yenilik Mac’lere gelmişti. Bunlardan en önemlisi ve en dikkat çekicisi ise Siri’nin artık Mac’lerde kullanılabilir olmasıydı. Mac’inizde Siri ile dosya bulmak, ses kaydı yapmak veya daha fazlasını yapabilmeniz mümkün. Ayrıca Apple Watch’unuzla “Auto Unlock” özelliği sayesinde Mac kilidinizi açabilirsiniz. “Evrensel Pano” özelliğinden de söz etmemek sanıyoruz ki olmaz. Herhangi bir Apple cihazı üzerinden metin kopyalama ve yapıştırmak artık çok daha kolay. Daha da derinleştirilmiş iCloud entegrasyonu da macOS Sierra ile kullanılabilir.

Fotoğraflar uygulamasında da bir dizi geliştirmeler ve yenilikler mevcut. Örneğin artık Fotoğraf uygulaması yüzlerce, binlerce fotoğrafınızı tarayarak yüzünüzü, nesneleri ve sahneleri tarayabiliyor ve buna göre arama sonuçları sunuyor.

Yeni beta güncellemesi ile macOS Sierra’ya gelen bir yeniliği keşfedersek bunu sizlerle paylaşıyor olacağız. Bizi takip etmeye devam edin.

teknik destek