İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Geliştiriciler için tvOS 10 Beta 6 Yayınlandı

Apple bugün, tvOS 10’un beşinci betasını yayınlamasından sadece bir hafta sonrasında yeni beta güncellemesini, tvOS 10 beta 6’yı yayınladı. Yeni beta güncellemesi şu anda kullanılabilir.

Geliştiriciler için tvOS 10 Beta 6 Yayınlandı

iOS, watchOS veya macOS’a göre güncelleme konusunda daha zorlayan tvOS 10’u son betaya güncellemek için, iTunes veya Apple Yapılandırıcı’yı kullanmanız gerekiyor. Bu iki yardımcı üzerinden indirilen yazılımı Apple TV’nize yüklemek için USB-A kablosunu bilgisayarınıza ile USB-C kablosunu Apple TV’nize bağlamanız gerekiyor. Son betayı yükleyebilmek için ya herhangi bir tvOS 10 beta güncellemesini daha önce yüklemiş olmanız ya da tvOS 10 beta profilini Apple TV’nize yüklemeniz gerekiyor.

tvOS 10 oldukça geliştirilmiş özelliklerle hayatımıza giriş yapacak. Geçtiğimiz yıl Ekim ayında tanıtılan tvOS için Siri özelliği tvOS 10 ile genişletiliyor. Artık tvOS 10’la Siri üzerinde pek çok işlemi yapmak mümkün. Karanlık modu özellikle karanlık bir oda da daha iyi bir görsel deneyim sunuyor. Elbetteki tvOS 10’un beraberinde getirdiği yenilikler bunlarla sınırlı değil. Dahası da yeni Apple TV yazılımında yer alıyor.

En yeni tvOS güncellemesinin bu sonbaharda yayınlanacağını belirtelim.