İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Geliştiriciler için watchOS 3 Beta 6 Yayınlandı

Apple bugün, iOS 10 beta 6’yı yayımlamasından sonra testlerini sürdürdüğü akıllı saat yazılımı watchOS 3’ün son beta sürümü, watchOS 3 Beta 6’yı geliştiriciler için yayınladı. Önceki beta güncellemesinden sadece bir hafta sonra gelen bu yeni beta güncellemesi geliştiriciler hemen indirebilirler.

Geliştiriciler için watchOS 3 Beta 6 Yayınlandı!

Güncellemeyi indirmek için Apple Watch’unuzun şarj seviyesinin en az %50 seviyesinde olduğun ve şarja aletine bağlı olduğundan emin olun. Güncellemeyi iPhone’unuzdan Apple Watch uygulaması üzerinden Yazılım Güncelleme menüsünü kullanarak indirebilirsiniz. Elbetteki güncellemeyi indirebilmek için Apple Watch geliştirici profilinin cihazınıza indirmiş ve Watch’unuza tanımlamış olmanız gerekiyor.

watchOS 3 gerçek anlamda Apple Watch’a büyük yenilikler katıyor. Yan düğmeye basarak yeni menüye erişebilir, bu menü aracılığı ile favori ve üçüncü taraf uygulamalarını görebilir, değiştirebilirsiniz. Dock uygulamaları sürekli olarak güncel bir şekilde tutuyor ve yeni bir anlık değişimleri bellekte depoluyor.

Yeni Aktivite Paylaşım seçenekleri ile Apple Watch sahibi arkadaşlarınızla egzersiz ve aktivite bilgilerini paylaşabilirsiniz. Nefes uygulaması da watchOS 3 ile Apple Watch’a eklenmiş durumda. Mac’inizin kilidini de Apple Watch’ı kullanarak açabilir, Arkadaş Bul gibi Apple klasiği uygulamaları Apple Watch’unuzda da kullanabilirsiniz. Elbetteki bunlarda watchOS 3 için özet mahiyetindeki yenilikler. Daha fazlası watchOS 3’de mevcut.

watchOS 3’ün final sürümünün bu sonbaharda herkese açık olarak yayınlanacağını da hatırlatalım.