İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Geliştiriciler için watchOS 4.1 Beta 2 Yayınlandı

Apple bugün, gelecekte yayınlayacağı watchOS 4 güncellemesinin ilk büyük ara güncellemesi olacak olan watchOS 4.1 beta 2’yi geliştiriciler için yayınladı. watchOS 4.1’in ikinci geliştirici betası, ilk watchOS 4.1 geliştirici betasının yayınlanmasından yaklaşık iki hafta sonra ve watchOS 4 işletim sisteminin piyasaya sürülmesinden üç hafta sonra yayınlanmış oldu.

teknik destek

watchOS 4.1 beta 2’yi, Apple Geliştirici Merkezi’nden uygun konfigürasyon profilini yükledikten sonra iPhone’daki Watch uygulamasından Genel > Yazılım Güncelleme menüsü aracılığıyla Apple Watch’unuza indirebilir ve yükleyebilirsiniz.

Güncellemeyi yüklemek için Apple Watch’un en az yüzde 50 şarj seviyesinde, şarj cihazına bağlı ve iPhone’a bağlı olması gerekiyor.

watchOS 4.1 güncellemesi, Apple Music içeriğini LTE ile doğrudan Apple Watch Series 3’e aktarmaya yönelik desteği getiriyor ve Beats 1’e ve diğer Apple Music radyo istasyonlarına erişimi olan yeni bir Radyo uygulamasını kullanıma sunuyor. LTE özellikli Apple Watch Series 3’ün Türkiye’de kullanılabilir olmamasından dolayı watchOS 4.1’in Türkiye’deki Watch kullanıcıları için önemli bir güncelleme olmadığı açık.

Tüm bunlara karşın, watchOS 4.1 beta 2 ile Apple’ın iOS 11.1 ve macOS High Sierra 10.13.1 ile kullanıma sunacağı yeni Unicode 10 emojileri Apple Watch modellerine geliyor.

teknik destek