Geliştiriciler için watchOS 4 Beta 3 Yayınlandı

watchOS 4

Apple, Apple Watch Series 1 ve Series 2 için gelecekteki yazılım güncellemesi olan watchOS 4’ün üçüncü betasını, ikinci beta sürümünü yayınlamasından üç hafta sonra ve bu yılki Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda tanıtmasından bir aydan daha uzun süre sonra yayınladı. Yeni beta sürümü 15R5321h inşa numarasına sahip.

teknik destek

watchOS 4 beta 3’ü Apple Geliştirici Merkezi’nden uygun konfigürasyon dosyasını cihazınıza kurduktan sonra Apple Watch uygulaması üzerinden, Genel > Yazılım Güncelleme menüsü aracılığıyla indirebilir ve kurabilirsiniz.

Güncelleştirmeyi yükleyebilmeniz için Apple Watch’unuzun en az yüzde 50 şarja sahip olması, şarj cihazına bağlı olması ve iPhone’un kapsama alanında olması gerektiğini unutmayın.

watchOS 4, her bireye özgü dinamik bilgileri görüntüleyen ve belki de güncellemedeki en önemli yeni özellik olan özel bir Siri saat kadranı dahil olmak üzere üç yeni saat kadranını bize sunuyor. Şimdi Çalınan ve Apple News için yeni komplikasyonlar ve geliştirilmiş Egzersiz uygulaması yine watchOS 4’te yer alanlar arasında.

Yeni bir teknoloji platformu olan GymKit, egzersiz veri paylaşımı amacıyla desteklenen spor ekipmanı ile Apple Watch’un bağlantı kurmasına olanak tanıyor ve saat arayüzünde güncel egzersiz verilerine kolayca ulaşabilmenizi sağlıyor. watchOS 4’de irili ufaklı daha pek çok değişiklik ve yenilik mevcut. Bunların tamamına watchOS 4’e ilk bakış yazımızda görebilirsiniz.

watchOS 4, şu anda yalnızca geliştiricilerin kullanımına açıktır ve beta yazılım programı (public beta) kullanıcılarına sunulmamaktadır. Bu nedenle sıradan bir kullanıcının, Apple’ın geliştiriciler ile yazılım testlerini tamamlamasını ve sonbaharda watchOS 4’ün final sürümünü yayınlayacağı güne kadar beklemesi gerekmektedir.

müşteri hizmetleri