İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Geliştiriciler için watchOS 4 GM Yayınlandı!

Apple dünkü etkinliğinin hemen ardından, watchOS 4’ün Golden Master (GM) versiyonunu, beta test sürecini tamamladığını göstermek amacı ile geliştiriciler için yayınladı. watchOS 4, toplamda sekiz geliştirici betası ile üç ay boyunca test edildi.

watchOS 4’ün herkese açık final sürümü 19 Eylül Salı günü yayınlanacak ve GM sürümü ile bu final sürümünün hiçbir farkının olmadığının altını çizelim.

Apple Geliştirici Merkezi’nden uygun konfigürasyon profilini iPhone’unuza kurulduktan sonra, yeni watchOS 4 GM’i, iPhone’unuzdaki Watch uygulamasının Genel > Yazılım Güncelleme menüsü üzerinden indirebilir ve yükleyebilirsiniz.

Güncellemeyi yükleyebilmek için Apple Watch’un en az yüzde 50 şarj seviyesinde, şarj cihazına bağlı ve iPhone’un kapsama alanında olması gerekir.

watchOS 4, her bir kullanıcıya özgü dinamik bilgileri görüntüleyen özel bir Siri kadranı da dahil olmak üzere üç yeni saat kadranını Apple Watch’lara getiriyor.

watchOS 4’te yeni olan GymKit, egzersiz veri paylaşımı amacıyla uyumlu spor ekipmanlarının saatin arayüzüne erişmesine izin veriyor ve Aktivite uygulaması akıllıca koçluk yapıyor ve özel egzersiz teşviki sunuyor.

Yeni Quickstart arayüzü ile bir antrenmana başlamak ise her zamankinden daha hızlı. Ayrıca, Apple Music için yeni bir arayüz tasarımına gidildi ve üçüncü taraf uygulamalar her zamankinden daha hızlı ve daha fazlasını yapabiliyor.

Apple, 19 Eylül Salı günü watchOS 4’ü yeni Apple Watch Series 3‘ün piyasaya sürülmesinden yalnızca üç gün önce herkese açık olarak yayınlayacak.