Şimdi yükleniyor

Gemius ne işe yarar virüs mü?

Gemius ne ise yarar virus mu

Gemius ne işe yarar virüs mü?

Son Güncelleme tarihi 13 Aralık 2019 by Teknoloji Haber

IAB yani internet ölçümü araştırmasında kullanılan kısaltma. Gemius aldı şirketin uzun yıllardır internet kullanımına yönelik yaptığı araştırmalar hep olay oldu. Kişisel veri korumaya aykırı olarak görülerek şikayet edenlerle karşılaştık. Peki Gemius nedir virüs mü bulaştırıyor neden ekrana geliyor?

teknik destek

Bu aralara bir anketle karşımıza çıktı. Migros ve de Morhipo anlaşmalı hediyeler sunuyor. Yapılan bir araştırmaya ön ayak olanlar için bir çekiliş hakkı sunuluyor.

Şirketin uluslararası bir anlaşması var ve çoklu bir alanda hizmet veriyor. Veri, internet kullanım analizi ve reklam boyutu. Bazı anlaşmalı firmalara bu yönlü hizmette veriyor.

screenshot.41131223045 Gemius ne işe yarar virüs mü?
Gemius ne işe yarar virüs mü?

Gemius geliyorsa virüs mü bulaştı

Bu virüs değilde girdiğiniz siteyle alakalı. Bu sitenin yaptığı anlaşma veya verdiği izinle alakalı. Bir dönem internet sağlayıcıların yaptığı anlaşma nedeniyle bazen kullanıcıların ekranında bu şirketin adı geçiyordu.

Bazen bir siteye giriyorsunuz aşağıdaki satırda çaktırmadan Gemius.com çıkabiliyor.

Anlaşmalı yerlerden dolayı kullanıcıların yaş bilgisi, sosyal alanları, kullanımları, tarayıcı tercihleri ve dahasına ulaşabiliyorlar. Tabi veri koruma kanunu gereği bilgiler izinsiz paylaşılmadığını belirtiyorlar.

Veri güvenliğiniz için koruma yazılımlarını tercih edebilirsiniz. Tabi kullanılan programında bu tarz yerlerle anlaşması yoksa!

teknik destek