Genç Kullanıcılar Android Telefonlar Yerine iPhone’u Tercih Ediyor

genc-kullanicilar-android-telefonlar-yerine-iphoneu-tercih-ediyor

Google’ın mobil işletim sistemi olan Android genç kullanıcılarını kaybediyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan son araştırmaya göre ABD’li gençler Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar yerine iPhone’u tercih etmeye başladı. Piper Jaffray analist şirketi tarafından yapılan “Gençler Araştırması” Amerika’da yaşayan gençler hakkında önemli bilgiler içeriyor. 

teknik destek <

Araştırmanın sonuçlarına göre katılan gençlerin %82’sinin iPhone’u var. Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde yapılan araştırmada gençlerin %78’inin iPhone’u varken 2018’in ilk çeyreğinde yapılan araştırmada katılımcıların % 82’sinin iPhone kullandığını gösterdi. Araştırma verilerine göre iPhone kullanan gençlerin sayıları daha da artacak gibi görünüyor. Zira araştırma verilerine göre katılımcıların %84’ü bir sonraki akıllı telefonlarının da iPhone olacağını belirtiyor. 

iPhone’un Popülerliği Apple Watch’un Popülerliğini Arttırıyor!

Amerika’da gerçekleştirilen araştırmaların sonucunda ortaya çıkan iPhone’un popülerliğinin artması Apple Watch’un popülerliğini de arttırabilir. Genç katılımcıların yüzde 20’si 6 ay içerisinde Apple Watch almayı planladıklarını belirtiyor. Genç katılımcılara göre Apple en popüler birinci marka iken Rolex ise ikinci popüler marka.

Genç katılımcılar ayrıca Apple’ın en çok iPhone X modelini beğeniyor.

müşteri hizmetleri

8 Comments

  1. kesinlikte Apple ürünleri ülkemizde gereksiz pahalı. Aynı durum Amerika’da olsa kimse 6.000 dolara iPhone almaz.

  2. Bizde gençken iPhonecuyduk keşke ilk zamanları gibi olsa. Artık Favori Xiaomi tabiiki Miui ile.

Comments are closed.