Genç Kullanıcılar Android Telefonlar Yerine iPhone’u Tercih Ediyor

8
genc-kullanicilar-android-telefonlar-yerine-iphoneu-tercih-ediyor

Google’ın mobil işletim sistemi olan Android genç kullanıcılarını kaybediyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan son araştırmaya göre ABD’li gençler Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar yerine iPhone’u tercih etmeye başladı. Piper Jaffray analist şirketi tarafından yapılan “Gençler Araştırması” Amerika’da yaşayan gençler hakkında önemli bilgiler içeriyor. 

teknoloji hattı

Araştırmanın sonuçlarına göre katılan gençlerin %82’sinin iPhone’u var. Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde yapılan araştırmada gençlerin %78’inin iPhone’u varken 2018’in ilk çeyreğinde yapılan araştırmada katılımcıların % 82’sinin iPhone kullandığını gösterdi. Araştırma verilerine göre iPhone kullanan gençlerin sayıları daha da artacak gibi görünüyor. Zira araştırma verilerine göre katılımcıların %84’ü bir sonraki akıllı telefonlarının da iPhone olacağını belirtiyor. 

iPhone’un Popülerliği Apple Watch’un Popülerliğini Arttırıyor!

Amerika’da gerçekleştirilen araştırmaların sonucunda ortaya çıkan iPhone’un popülerliğinin artması Apple Watch’un popülerliğini de arttırabilir. Genç katılımcıların yüzde 20’si 6 ay içerisinde Apple Watch almayı planladıklarını belirtiyor. Genç katılımcılara göre Apple en popüler birinci marka iken Rolex ise ikinci popüler marka.

İLGİLİ İÇERİK:  Yeni iMac özellikleri ve fiyatı

Genç katılımcılar ayrıca Apple’ın en çok iPhone X modelini beğeniyor.

teknoloji hattı

8 YORUM

  1. kesinlikte Apple ürünleri ülkemizde gereksiz pahalı. Aynı durum Amerika’da olsa kimse 6.000 dolara iPhone almaz.

YORUM YAPIN, DEĞER KATIN!

Lütfen yorumunuzu buraya yazın.
Lütfen adınızı buraya yazın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.