Şimdi yükleniyor

Gençler Arasında En Gözde Akıllı Telefon iPhone!

iPhone

Gençler Arasında En Gözde Akıllı Telefon iPhone!

Genç yaş gurubunun ürünlere olan ilgisini ölçmek için Piper Jaffray altı ayda bir “Taking Stock with Teens” adını verdiği anket sonuçlarını paylaşıyor ve sonuçları paylaşılan en yeni ankette Apple ile ilgili ilginç bilgiler yer alıyor.

teknik destek

Piper Jaffray’den gelen en yeni anket bugün yayınlandı ve gençler arasında iPhone’un popülerlik bakımından en yüksek seviyede olduğu ortaya çıktı. Verilere göre, araştırmaya katılan gençlerin yüzde 76’sı bir iPhone’a sahip. Bu oran bir önceki ankete göre yüzde 74’ten bu seviyeye geldi ve anlayacağınız iPhone’a olan ilgi her zaman yüksek seviyedeydi. Ayrıca, ankete katılan gençlerin yüzde 81’i, bir sonraki satın alacakları akıllı telefonun iPhone olacağını söylüyorlar. Bir önceki ankette bu oran yüzde 79’du.

Piper Jaffray, bu dönemde iPhone’a olan ilginin artmasının asıl nedeninin iPhone 8 olduğunu söylüyor. Gözüken o ki, gençler, Apple’ın bu sonbaharda tanıtacağı iPhone modeline yüksek ilgi gösterecekler.

Ayrıca ankette, Apple Watch için de bazı detaylar mevcut. Ankete katılan gençlerin yüzde 13’ü önümüzdeki altı ay içinde bir Apple Watch satın almayı planladıklarını söylüyor. Bu oran, 2016 ilkbaharına kıyasla yüzde 11 artış gösterdi. Buna ek olarak, Apple Watch, Fitbit’in gerisindeki ikinci en popüler fitness grubunda. Araştırmaya katılan gençlerin yüzde 71’i Fitbit’i tercih ettiklerini, yüzde 10’u ise Apple Watch’u tercih ettiğini belirtiyor.

Ankette ayrıca, en az ayda bir kez Snapchat’i kullanan gençlerin oranının yüzde 81’i olduğunu detayı yer alıyor ve anket uygulama pazarıyla ilgili bazı bilgileri de böylece bizlerle paylaşıyor. Snapchat, gençler için “tercih ve kullanım açısından en sevilen sosyal medya platformu” olmaya devam ediyor.

Merak edenler için, Piper Jaffrey en yeni anketini, ortalama yaşı 16 olan 5.500 genç üzerinde yapmış.

teknik destek