İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gerçekten de Bembeyaz (Jet White) iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Geliyor mu?

Apple son dönemlerde alışılmışın dışında hareket ederek kullanıcılarını şaşırtmaya devam ediyor. Samsung’un Note 7 vakası sonrası akıllı telefon piyasasını bir anda kontrolü altına alan Apple’ın en yeni nesil iPhone modelleri için farklı planları var gibi duruyor.

teknik destek

Altın, Roze Altın’ın yanısıra yeni Siyah (Black) ve Simsiyah (Jet Black) renk seçenekleri ile gelen 7 ve 7 Plus’ın en çok tercih edilen iki renk seçeneği siyah ve simsiyah satışlarda etkin bir rol oynuyor. Aslında bu renk seçeneklerinin en çok iPhone 7 ile gözde olduğu bir gerçek. Bunun sebebi ise insanların elinde iPhone’un 7 olduğunu göstermek istemeleri. Nede olsa öbür türlü 6 /6s ile 7’yi ayırt etmek pek mümkün değil…

Dün ortaya çıkan ve Mac Otokara tarafından güvenilmez bir kaynaktan gelen bir bilgi olarak servis edilen Bembeyaz bir diğer adı ile Jet White iPhone 7 söylentisi gündeme bomba gibi düştü. Çünkü şimdiye dek böyle bir renk seçeneği en son iPhone 3G/3Gs, 4/4s’de görülmüştü. iPhone 5 ile bu renk seçeneği tarih olmuştu. İşte bu yüzden rengin efsanevi olduğunu söylememiz mümkün. Heyecan yaratmasının nedeni de tam olarak bu.

Apple’ın iPhone 5 ile bu renk seçeneğini sonlandırmasının sebebi tümüyle tasarımsal bir detaydı. iPhone 5 öncesi modellerde arka kapak pek kir tutmayacak bir yapıya sahipken 5/5s, 6/6s ve 7 ile bunun böyle olmadığını söylemek mümkün. Alüminyum yekpare bir gövde elimizin altında duruyor ve bunun bembeyaz olması açıkça kir tutacak bir detay olarak görülüyor. Ancak simsiyah renk seçeneğinin yüzeyinin diğer renk seçeneklerine göre farklı oluşu bembeyaz renk seçeneğinin de söz konusu olabileceği iddialarını güçlendiriyor.

Analiste gore Apple bembeyaz (jet white) renk seçeneği için önümüzdeki aylarda getirebilir. Yani 7s’i beklemesi söz konusu olmayabilir. Bu yönü ile yeni rengin hayatımıza girmesi ihtimaller dahilinde diyebiliriz. Yine de en nihai sonucu görmek için beklememiz gerekiyor. Elbetteki Apple’ın Türkiye’deki sesi olarak konunun takipçisi olacağız ve konuyla ilgili bir gelişme olursa sizinle paylaşıyor olacağız.

teknik destek