Şimdi yükleniyor

Gmail şifremi unuttum şifre değiştirme

Gmail şifremi unuttum şifre değiştirme

Gmail şifremi unuttum şifre değiştirme

Son Güncelleme tarihi 27 Nisan 2019 by Müşteri hizmetleri

Bilgisayarda telefonda Gmail şifremi unuttum sorunuyla karşılaşmayan pek yok gibidir. Bazıları birden fazla ekledikleri güvenlikle çözümü bulmuşken bazıları da yeni hesap açmada çareyi aramıştır. Bu yazıda şifre nasıl sıfırlanır bunu göstereceğiz.

teknik destek

Kişisel mailinizin şifresini unuttunuz ve hatırlamıyorsunuz. Ne yapmanız gerektiğini yazının devamından okuyabilirsiniz.

Gmail şifremi unuttum, Google üzerinden gelen ana sayfanın sağ üst kısmından Gmail linkine tıklayabilir ya da arama motorundan Gmail yazabilirsiniz. Açılan sayfada gerekli yere Gmail adresinizi yazın. Şifre girmeden hemen alt kısımda bulunan şifremi unuttum linkine tıklayın. Gmail ekibi size daha önceki herhangi bir şifrenizi girmenizi ister. Daha önceki şifrelerinizden birini girmeniz durumunda Gmail’iniz açılır fakat şifre değişikliği yapmanız gerekir. Kısa sürede bu işlemi yapmalısınız.

Eski Gmail şifremi hatırlamıyorum

Gmail ekibinin istediği eski şifreyi hatırlamamanız durumunda farklı bir soru deneyin butonu açılır. Burada daha önceden sizin cevapladığınız soru çıkar ve verdiğiniz cevabı isterler. Eğer cevabı doğru hatırlamıyorsanız başka bir doğrulama yoluna gidilir. Diğer doğrulama yolu ise cep telefonudur.

Gmail’de kayıtlı cep telefon numaranıza bir mesaj gelir. Mesajda şifre doğrulama içindir. Gelen mesaj ile şifre sıfırlama yaparsınız. Gmail’e tekrar girip mail adresinizi ve yeni şifrenizi üst üste iki defa girersiniz. Böylece yeni şifre edinmiş olursunuz.

Gmail-sifremi-unuttum-sifre-degistirme-2 Gmail şifremi unuttum şifre değiştirme
Gmail şifremi unuttum şifre değiştirme
Gmail-sifremi-unuttum-sifre-degistirme-3 Gmail şifremi unuttum şifre değiştirme

Eski Gmail şifremi hatırlamıyorum

Hatırlamadığınız seçeneklerde bunlara erişim olmadığını belirten bir öneri çıkabiliyor. Ad soyad ile işleme devam edilebiliyor. Birde bu e-posta telefonda kullanılmışsa cihazda hala ekli olabilir. Şifre sıfırlamada telefonla doğrulamadan geçilebilir.

Google’ nin Gmail için sunduğu iletişim alan adları Support.google.com/accounts/troubleshooter/2402620 ziyaret ediniz.

teknik destek