Google Apple’a Rakip Olacak Yeni Hizmet Ortaya Çıkarıyor

Google Apple’a Rakip Olacak Yeni Hizmet Ortaya Çıkarıyor

Google son zamanlarda teknoloji devi Apple’ı kendisine ciddi bir rakip olarak görüyor ve ona rakip olacak birçok özellik sunmaya başladı. Google Apple’a Rakip Olacak. Yeni özellik de kullanıcıların kullanımına sunuldu. Şirket kendisine ait olan iki ayrı uygulamayı tek çatı altında buluşturuyor.

teknik destek <

Google Pay, Google ait olan Android Pay ve Google Wallet servislerini tek bir çatı altında toplamaktadır. Google Pay’in Apple Pay servisine ciddi bir rakip olması beklenmektedir. Uygulama karşımıza basit bir arayüz ile gelirken sadece iki tane sekme yer alıyor. Bu sekmeler Cards ve Home sekmeleri şeklindedir. Home sekmesinde yapılan son ödemelere, yakınlarda yer alan mağazalara, uygulamaya ilişkin bilgilere ve kampanyalara dair bilgiler veriliyor. Cards kısmında ise hesap kartı ve kredi kartı gibi kullanıcıların ödeme yöntemleri hakkında bilgi veriliyor. Bu bölümde ödüller ve size sunulan hediye kartları da yer almaktadır.

Google Apple’a Rakip Olacak

Google’ın yeni ödeme sistemiyle ilgili olan planlar ise çok detaylı bir şekilde hazırlanmıştır. Gün sonunda ise ödeme servislerinin Asistant ve Chrome gibi diğer şirket için servislerde de özgür bir şekilde kullanılması planlanmaktadır.

Android Pay’de olduğu gibi yeni hizmetin de geniş bir uygulama ve internet sitesiyle uyumu bulunmaktadır. Tabii Chrome veya Android bir cihaz kullanmanız gerekmektedir. Bu hizmetin Portland, Kiev ve Londra gibi belli başlı şehirlerde de ulaşım esnasında kullanılabileceği belirtilmektedir. Gelecek olan güncellemelerle beraber kullanıcılar uygulamayı kullanarak birbiri arasında transfer işlemlerini de gerçekleştirebilecekler.

müşteri hizmetleri