İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Google, Apple’ın Uzun Süredir Devam Eden Dünyanın En Değerli Markası Olma Tahtından Edebilir

Apple dünyanın en değerli şirketi olmasına rağmen bunun çok uzun sürmeyeceği tartışılmaya başlanmış durumda. Google’ın da içinde bulunduğu Alphabet 532.7 milyar dolar piyasa değerlemesini aşarak 533.4 milyar dolar piyasa değerlemesine ulaşmış durumda.

teknik destek

CNN tarafından yayınlanan raporda, dünyanın en değerli şirketi olma tahtının Apple’dan Google tarafından alınacağı kaydedildi. Görünüşe göre Google‘ın da içinde bulunduğu ana Alphabet şirketinin piyasa değerlemesi Apple’ı gerisinde bırakmış durumda.

Alphabet’in hisse başına %15 civarında bir artış olması bekleniyor. Apple 775 milyar dolar piyasa değerlemesi ile tüm zamanların en yüksek değerlemesini alan şirket olmuştu. Ancak bu değerleme 540 milyar dolarlara kadar düştü.

Apple CEO’su Tim Cook geçen hafta iPhone satışlarının düşeceğini ve şirketin hisse senetlerinin çok artmayacağını beklediklerini söylemişti. Söylentiler şirketin iPhone 6s ve iPhone 6s Plus ile Apple’ın kan kaybettiğini ve beklediğini bulamadığını gösteriyorlar. Apple geçen yıl bu zamanlar 775 milyar dolar değerleme değerine sahipken bu yıl ise 540 milyar dolar değerlemeye kadar düşmüş durumda. Bu da söylentilerin doğruluğunu gösteriyor.

müşteri hizmetleri