Google, Arama Sonuçlarına “Hikaye” Özelliği Ekleniyor

Google, Arama Sonuçlarına Hikaye Özelliği

Google “AMP Hikayeleri” olarak adlandırdığı bir şeyin geliştirici ön izlemesini başlatıyor. Google, Arama Sonuçlarına “Hikaye” Özelliği eklentisi ise kısa süre içerisinde aktif olacak.

teknik destek

Google köklü değişiklikler yapmaya hazırlanıyor. Gelecek dönemde nasıl değişiklikler olacağını bilmek gerçekten çok zor, “Hikayeler” özelliği pek çok sosyal medya uygulamasında var ve son derece tutulan bir durum olarak dikkat çekiyor. Google’da bunu bildiği için böylesine bir adım attı. “Hikayeler” özelliği bildiğiniz gibi Snapchat’le başlayıp Instagram, Facebook ya da WhatsApp olmak üzere pek çok uygulama da kullanılıyor.

Google, Arama

Google, Arama Sonuçlarına “Hikaye” Özelliği

Google getireceği yeni özellik ile sosyal ağlardan bir farkının kalmamasını istiyor. Bu da gelecek dönemlerde aslında farklı yeniliklerinde geleceğinin sinyali olabilir. Google bu sistemi kendi arama sonuçlarına entegre edecek.

AMP Hikayeleri” de AMP ile aynı kod sistemi üzerinden çalışacak. Hatta öylesine  teknolojik bir sistem ile çalışacak ki siz üzerine tıklamadan kod sistemi devreye girecek ve önbelleğe geçiş yapacak.  Google bu sistemi gerçekleştirirken bazı kuruluşlar ile ortak çalıştı ve para ödedi. Google’ın “AMP Hikayeleri” genel olarak Snapchat Discovery’e benzer bir halde olacak.

Google bunu özelliği hali hazırda bir para kazanma aracı olarak kullanamayacak. Ancak gelen bilgiler ilerleyen dönemlerde bu sisteme para kazanmanın aktif edilebileceği yönünde.

müşteri hizmetleri