İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Google asistan 30 dil desteği verecek

Google asistan 2018 sonunda 30 dil desteği verecek. Bu diller arasında Türkiye var mı? Haberimizin detayında google asistan ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

teknik destek

Google asistan 30 dil desteği

Google asistan artık tek bir komutla birden fazla iş yapabilecek. Google asistan 30 dilde hizmet verecek ve çok sayıda komutu yerine getirebilecek.  Google asistan haberi Barcelona’da yapılacak olan Dünya Mobil Kongresi (MWC) öncesine sayılı günler kala geldi. Google’ın ürün birimi başkan yardımcısı Nick Fox bugün yazdığı bir yazıda “Asistan halen 8 dilde kullanılabiliyor. Bu sayı yıl sonu itibariyle 30’dan fazla olacak. Böylece dünya çapında Asistan’a uyumlu telefonların yüzde 95’ine erişilmiş olacak” dedi.

Google asistan 30 dil desteği verecek? Türkçe var mı?

Asistana eklenen en son dillerden bir tanesi Hinduca oldu. 30 dil desteği ile Google asistan çok daha fazla kişiye hizmet verecek. Kısa süre sonra da Rusça hizmet verecek. Google asistan Türkçe hizmet verecek mi? Diye merakla bekleyenlere de müjdeyi verelim. Evet Türkçe dil desteği de olacak.

Aynı zamanda önümüzdeki haftalarda gelecek olan ve tek bir komutla birden fazla işi yapmayı mümkün kılan ‘Rutinler’ özelliği de hayata geçecek. Geçtiğimiz sonbaharda duyurulan Rutinler özelliği, ışıkları açmak, hatırlatıcıyı okumak ve müzik çalmak gibi şeyleri yapmayı sağlayacak.

Google Asistan Rutinler özelliğinin çıkışndan önce Asistan’da kullanılabilen tek özellik, ajanda raporlama, trafik raporu alma ve yeni haberleri görme imkanı sunan ‘My Day’di.

teknik destek