Şimdi yükleniyor

Google Asistan Türkçe iPhone geliyor

Google Asistan Türkçe iPhone geliyor

Google Asistan Türkçe iPhone geliyor

Son Güncelleme tarihi 15 Aralık 2018 by Müşteri hizmetleri

Google Asistanın ülkemizdeki çalışma planı ilk Android ile geliyor. Bugün hizmete alınan asistan çok konuşulacak. Peki Google Asistan Türkçe iPhone ne zaman?

teknik destek

Google Asistan Türkçe tam desteği Ocak’ ta verilecek. Büyük ihtimal iOS kullanıcıları da Ocak 2019′ da bu yenilikle tanışacak.

Google Asistan, Apple cihazlarında kullanılan iOS sistemindeki Siri’ ye karşılık olarak kullanılacak olan bir sistem olarak tanıtılmıştır. Uygulamanın kullanımı, aynı Siri gibi çok basit bir düzeyde gerçekleştirilecektir. Artık özel günlerin, planların ve önemli anların hiçbir şekilde unutmanın yolu kalmayacaktır. Siri gibi kullanışlı ve geniş konulu yardımcı görevi görecek olan Google Asistan; bu sayede Google hesabı üzerinden aktif olarak kullanılabilecektir. Kullanıcılar, Google Play Store üzerinden rahatlıkla telefonlarına indirerek Google Asistanı kullanabileceklerdir.

Türkçe Google Asistan 15 Ocak tarihinde ülkemizde sahneye çıkıyor

Google Asistan, Android kullanıcıları için tamamen aktif olarak 15 Aralıkta hizmete sunulacaktır. Ocak ayında ise Türkçe kullanıcılar için tamamen dil destekli bir yardım kullanılmaya başlayacaktır. Her gün kendisi tarafından güncellenecek olan Google Asistan, aynı zamanda Google uygulamasının da güncellenmesini istemektedir.

Tüm Android telefon modelleri için satışa sunulacak

Google Asistan, 15 Aralıktan itibaren bütün kullanıcılara yönelik bir kullanımla piyasaya çıkacaktır. Demo sürümü sayesinde, güncellemeye gerek kalmadan 300 farklı özellik rahatlıkla özelliği kapsıyor. Ama yanlış hatırlamıyorsam ülkemizde 250′ si kullanılabilir olacak. Geniş bir ağ içerisinden bilgileri çekebilecek olan Google direkt bağlantısı, yapay zekanın geniş bir zeka sisteminin veri tabanına etkisini gösterecektir.Yenilenen Arayüz ve kullanıcı dostu yapısı sayesinde, Android sisteminde kullanılan Haritalar, Fotoğraflar ve Takvim gibi önemli uygulamalar da Google Asistan özelliği ile birlikte kullanılacak uygulamalardan bir tanesidir.

Google-Asistan-Türkce-iPhone-geliyor-2 Google Asistan Türkçe iPhone geliyor

Google Asistan’ ı şimdi kullanmak istiyorsanız test sürümüne kayıt olmanız gerekiyor. Yani buradan play.google.com/apps/testing/com.google.android.googlequicksearchbox

teknik destek