Google Asistan yüz tanıma teknolojisini kullanacak

Google Asistan yüz tanıma teknolojisini kullanacak

Google Asistan yüz tanıma teknolojisini geliyor. Artık Google Asistan yüz tanıma özelliğini kullanacak. Google Asistan yüz tanıma özelliği yakında!

teknik destek

Hayatınızı cep telefonunuz aracılığıyla belirli bir plan ve programa oturtmak istiyorsanız, Google Asistan tam size göre. Bu sistemin yalnızca hayatınızı plan ve programlayacağını söylemek de ona haksızlık olur.

  • Rehberde istediğiniz herkesi, hiçbir tuşa dokunmadan arayabilme
  • Zamanlama çizelgenize göre alarm butonu oluşturabilme
  • Herhangi bir Google aramasını hızlı bir şekilde önünüze getirebilme
  • Herhangi bir uygulama ile ilgili yükleme işlemini başlatabilirme

Gibi sayısız ek özellik de sizleri bekliyor. Google Asistan şimdiye kadar hep sesli komutlarla yönetiliyordu ancak, bunun yavaş yavaş sonuna geliyoruz gibi görünüyor. Bunu da face-match kodlamasından çok rahat bir şekilde anlayabiliyoruz.

Google Asistan yuz tanima teknolojisini kullanacak-4
Google Asistan yüz tanıma teknolojisini kullanacak

Google Asistan yüz tanıma eşleşme programı başlıyor

Google platformunun kullandığı asistan sisteminin, şu an için yüz eşleşme programı beta aşamasında. Kameralı cihazlarda, yüz tanıma teknolojisi kullanılacak ve böylece çok daha kişisel bir asistanınız olacak. Yüz tanıma teknolojisi pek çok markada aktif olarak kullanılıyor ancak Google, asistan programı için bunu ilk defa kullanacak. Hassas görüntüleri ve bilgileri görüntülemek için de yüz eşleşme programını kullanabilirsiniz. Bunun daha çok güvenlik amacıyla yapıldığını söyleyebiliriz.

Google Asistan birden fazla cihazda çalışabilecek

Her ne kadar asistan programı yalnızca bir tane olsa bile, kullanılacak cihazların da tek olmasına gerek yok. Bunu sağlayan mekanizma da yüz eşleşme programı olacak. Böylece Google Asistan; siz nereye giderseniz gidin peşinizden gelecek ve günlük hayatınızı daha da kolaylaştıracak.

Google Asistan yuz tanima teknolojisini kullanacak-3
Google Asistan yüz tanıma özelliği

Bu asistan programını, tüm Android cihazları üzerinden kullanabilirsiniz.

Yüz tanıma teknolojisini ise; beta aşamaları bittikten sonra cihazlarınızda kullanma imkanınız bulunuyor. iPhone ise son iOS 12.2 güncellemesiyle birlikte, asistan konusunda çok ciddi bir aşama kaydetmeyi başardı. Üstelik ebeveyn kontrolü sayesinde, telefon hakimiyeti çok daha üst düzeye ulaşabiliyor. Google Asistan ile ilgili de bu tarz bir çalışma yapması bekleniyor. Son beta testleriyle birlikte güncelleme konusunda önemli başarılar elde edilse bile, ebeveyn kontrollerinin daha gür bir sesle talep edileceğini söyleyebiliriz.

müşteri hizmetleri