Şimdi yükleniyor

Google Chrome hızlandırma güncellemesi

Google Chrome hızlandırma güncellemesi

Google Chrome hızlandırma güncellemesi

Son Güncelleme tarihi 6 Şubat 2019 by Müşteri hizmetleri

Google Chrome hızlandırma güncellemesi yakında gelebilir. Yavaş çalışan Chrome, bilgisayar ve telefonda daha rahat kullanıma sahip olacak.

teknik destek

Google Chrome kullanım oranlarına göre en çok kullanılan tarayıcı olma özelliğini sürdürüyor. Çoğu ek özelliği bünyesinde barındırdığından pek ek bir uzantıya gerek kalmıyor. Tarayıcının olumsuz yanı ise kullanılan bilgisayarı veya telefonu aşırı yorması.

Chrome’ da ki aşırı RAM tüketim sorunu çözülüyor mu? İnternette düşen bir çalışma nihayet Chrome için uzun zamandır şikayet edilen Chrome yavaş çalışma sorunu çözülüyor.

Google-Chrome-hizlandirma-guncellemesi-2 Google Chrome hızlandırma güncellemesi
Google Chrome hızlandırma güncellemesi

Google Chrome RAM kullanımını azaltmak için bir dizi optimizasyona gidiliyor.

Google Chrome hızlandırma programı

Yıllarca Google, Chrome için kullanıcılarından şikayet almakta. Güvenlik konusunda kendini sürekli geliştiren tarayıcının en büyük sorunu çalıştığı cihazı yorması. Düşük donanıma sahip cihazlarda çoklu Chrome açılmasında yavaşlama ve kilitlenme sorununu çoğu kullanıcı yaşamıştır. Hele çökme hatası ile karşılaşmayan pek yoktur diye düşünüyoruz.

Chrome çökme hatası ve yavaşlatma sorunu yakında çıkacak güncellemelerle ortadan kalkabilir. Ya da aza çekebilirler.

Kodları sızan çalışmanın adı “Chrome best effort tasks” olarak bilinmekte. Bu özellik ön bellek temizliği, bileşen güncellemeleri ve bazı bildirimleri uygulama kapalı durumdayken yapılacak. Bu sayede kullanımda sistemsel işlevseller yapılmayacak.

Yeni Chrome 2019 yılının yarısında çıkabilir. Eğer dendiği gibi önemli bir çalışma yapılıyorsa çok sayıda cihaz daha rahat kullanımı olacak.

teknik destek