Şimdi yükleniyor

Google Drive Değişiyor!

google-drive-degisiyor

Google Drive Değişiyor!

Son Güncelleme tarihi 11 Mayıs 2018 by

Google’ın bulut depolama servisi Google Drive değişiyor. İşte yeni Google Drive ve çok daha fazlası. 

teknik destek

Google’ın popüler mail servisi Gmail kısa bir süre önce yenilenmişti. Kullanıcıların çok sevdiği yeni Gmail görünümünün ardından Google bir diğer önemli servisi olan Google Drive servisini değiştirmek için düğmeye bastı. 

Google Drive Arka Planı Değişiyor!

Uzun bir süredir değişmeyen Google Drive görünümü sonunda değiştiriliyor. Drive kullanıcılarının uzun süredir kullandığı ve sıkıldığı Google Drive görünümü yeni güncelleme ile birlikte yeni bir soluk kazanıyor. Google Drive’da gerçekleşecek olan ilk değişiklik arka plan renginde gerçekleşecek. Google Drive’da uzun bir süredir kullanılan gri arka plan beyaz olarak değiştirilecek. Bu sayede daha sade bir görünüm elde edilecek olan Google Drive’ın bu rengi daha şimdiden kullanıcıların tepkisini çekmiş durumda. 

Google Haritalar’a Arttırılmış Gerçeklik Özelliği Geliyor!

Beyaz arka plan renginin Google Drive’a eklenmesi özellikle gece geç saatlere kadar Google Drive’da çalışanlar için “kör edici” bir tasarım olabiliyor. Google Drive’da gerçekleşecek olan bir diğer değişiklik ise kutu ve ikonların keskin köşeleri yuvarlatılmış bir görünüme kavuşuyor. Google Drive’ın bu yeni tasarımı göze daha hoş gelen bir görünüme kavuşuyor. 

Google Drive’da gerçekleşen değişikliklerden birisi de “Yeni” ikonu olacak. Google Drive’ın önemli butonlarından birisi olan “Yeni” butonuda modern bir görünüme kavuşuyor. Google Drive’da yer alan başlıklarda kullanılan yazı fontunu da değiştirecek olan Google “Ayarlar” ikonunu arama çubuğunun hizasına alıyor. Google ayrıca Google Drive arayüzüne kendi logolarını ekliyor. 

Google Drive’da ki yenilikleri özetleyecek olursak Google şimdilik ufak tefek değişiklikler yaparak daha modern hale getiriyor. Google Drive’daki yeniliklerin önümüzdeki günlerde tüm kullanıcıların kullanımına açılması bekleniyor.

teknik destek