Şimdi yükleniyor

Google Drive ile Instagram yedek alma işlemi

Instagram yedek alma Google Drive

Google Drive ile Instagram yedek alma işlemi

Son Güncelleme tarihi 29 Haziran 2022 by Teknoloji Haber

Instagram yedek alma işlemini isterseniz Google Drive kullanarak yaparsınız. Tabi bu işlemin gerçekleşmesi için bir araca ihtiyacınız olacak.

teknik destek

Instagram hesap yedeği alma için çok sayıda uygulama ile belki karşılaşabilirsiniz. Güven konusunda çoğunda sıkıntı çıkabilir ve hesaplara erişim yetkisi nedeniyle hesap çalma ile sonuçlananlarda oluyor. Yazımızda öneri bir sitemiz olacak.

Çok sayıda sosyal hesapların yedeğinin alınması için hizmetler olabiliyor. Burada vereceğimiz bir site bağlantısında hem Twitter hem Facebook içinde işlem yapacağınızı vurgulayalım.

Instagram yedeklemesini Google Drive uygulamasına nasıl yapıldığını aşağıdaki adımları izleyerek kolayca yapacaksınız. Bunun dışında birde Dropbox hesabı da kullanılabiliyor.

Google Drive ile Instagram hesap yedekleme

Yedeği almanız için sıralama şu şekilde olacak:

  1. Chrome’ dan önce Gmail hesabınızı ve instagram hesabınızın oturumunu açın.
  2. ifttt.com/applets/RzRDg2fA-save-your-instagrams-to-google-drive tarayıcıdan girin
  3. “Connect” ile devam ediyoruz.
  4. Gmail ve instagram hesabınıza erişime izin verin.
  5. Sonra bağlantı ayarlarını yapılandırın.

Bu bilgilerde değişkenlik görülme olasılığı var. Hizmette güncelleme yapılarak adımlar değişmesi veya hizmetin sonlandırılma olasılığı bulunmakta.

Google-Drive-instagram-yedek-1 Google Drive ile Instagram yedek alma işlemi
Google Drive ile Instagram yedek alma işlemi

Bağlanmak için ilgili butona tıklandığında ya da sürüklendiğinde aşağıdaki alan açılacak. Hangi hesabı bağlamak istiyorsanız onunla devam edeceksiniz. Yani isterseniz Facebook yedekleme hizmetinden de yararlanırsınız.

Google-Drive-instagram-yedek-2 Google Drive ile Instagram yedek alma işlemi
Instagram yedek alma Google Drive

Instagram yedek alma için verdiğiniz izinleri kaldırma

İstediğiniz zaman verilen yetkiyi kaldırabilirsiniz. Bunun içinde uygulayacağınız adımlar şöyle:

  • Örnek instagram için profilinize ve oradan da ayarları açın,
  • Uygulama / internet siteleri kısmına dokunun,
  • Yetki verilen sitenin altından “Kaldır” yazısına dokunun,
  • Onayınız ile işlem bitmiş olacak.

Kontrol etmek adına uygulamadan çıkın tekrar giriş yaparak kontrol edin. İsteyen web sitesine bağlanarak yine ayarlardan izinlere ulaşacaktır.

Hesap yedeğini alamıyorum sorunu

Instagram yedek alma Google Drive ile yapmaya çalışanlarda sorun çıktığı zaman alternatif servislerin kullanılması önerilir. Önlem için bir kaç servis kullanılması daha sağlıklı olacaktır.

Hesabı bağlama işleminde bilgisayar kullanılması daha iyi olacak. Herhangi bir uyarı metninde yapılacaklar yine bilgisayar üzerinden olacaktır. Telefonla yapan kullanıcıların engel yemesi durumunda o gün kullandıkları telefon ve interneti kullanmamalarını öneriyoruz.

Kapatılan Instagram’ dan verileri alma

Buradaki durum eğer yukarıdaki adımlar daha önce yapılmış ise, alınan son yedekle verilere ulaşılacaktır. Bunun dışında sosyal ağların kullanıcılarına sunduğu verileri indirme hizmeti var. Kapatılan hesaplar içinde sunulmakta. Giriş yapmaya çalıştığınızda karşınıza çıkacaktır. Çıkmıyor ise verilen bir süre var bunun dolduğu anlamını taşıyor demektir.

İnternet aramalarında silinen verilerin kurtarılması adında paylaşımlar içerisinde verilen bilgiler yine ilgili ağlardaki veri indirmeyi işaret etmekte. Yardımcı program denilen hizmetlerde ise kullanılan cihazlardaki silinen verilerin alınmasını sağlamakta.

Instagram takip engeli kaldırma haberimizi okumak ister misiniz?

teknik destek