Google, En İyi Mobil Çip Tasarımcısını Apple’ın Elinden Aldı!

Google-ve-Apple

Google, Pixel akıllı telefonu gibi tüketici ürünleri için kendi yongasetlerini tasarlama planlarını sürdürmeye devam ettiği bir süredir dillendiriyor ve şirket bu taraftaki ilk atılımını Apple’ın en iyi çip tasarımcılarından birisini kadrosuna dahil ederek başladı.

teknik destek <

The Information şirketine göre, arama motoru devi, 2012’den bu yana iPhone’lar için silikon mimarisi üzerine Apple’da çalışan tanınmış çip uzmanı John Bruno’yu işe aldı. Bruno, Apple’ın ARM tabanlı mobil çip tasarımına yardımcı olmak için ofislerini Cupertino’ya taşımadan önce Advanced Micro Devices ve ATI Technologies’de de çip tasarımı yapıyordu.

Bruno, Apple’ çip performansı alanında rakiplerinden daha önde tutmaya çalışan silikonlu rekabet analizi grubunu kurdu ve yönetti. Bruno, Manu Gulati, Wonjae (Gregory) Choi ve Tayo Fadelu da dahil olmak üzere geçtiğimiz yıl Apple’dan Google’a geçiş yapan çip mühendislerini takip ediyor.

Google, 2010 yılından bu yana kendi mobil çiplerini tasarlayan Apple’a ayak uydurmaya çalışıyor. Son zamanlarda Google, Cloud Tensor Processing Units (TPU) olarak bilinen çipleri diğer şirketlere satacağını ve makine öğrenimi yapabilmek için TensorFlow’u bünyesine kattı. Google’ın Pixel akıllı telefonları için kendi markası altında çip üretimine yönetlik çalışma yapması muhtemel gibi duruyor.

The Information şirketinden konuşan Tirias Research analistlerinden Jim McGregor’a göre, Google’ın ilk mobil yongası yakında gelebilir.

müşteri hizmetleri