Google, Facebook Messenger’a Rakip Yeni Akıllı Mesajlaşma Uygulaması Üzerinde Çalışıyor

google-mesajlasma

The Wall Street Journal’ın haberine göre Google, mobil cihazlar için yeni bir mesajlaşma servisi üzerinde çalışma yapıyor. Yeni mesajlaşma uygulamasında chatbot teknolojisi kullanılacak.

teknik destek <

Google’ın yeni mesajlaşma uygulaması güçlü AI ve insan unsurları faktörünü kullanan, para transferi ve daha fazlasını yapabilen, örneğin arkadaşlarınıza doğum günü hediyeleri bulabileceğiniz, Facebook Messenger benzeri sesler içeren bir yapıda olacak.

Yeni mesajlaşma servisi Google tarafından kullanılan chatbots teknolojisi ile kullanıcılar tarafından sorulan sorular için webten ve kendi veritabanından cevaplar bulacak. Google’ın özel ekini bir yıldır bu yeni servis üzerinde çalışmalar yapıyor.

Google’ın yeni mesajlaşma servisi ne zaman başlatacağı, planları ve bu yeni servise dair nedir ne değildir henüz netleşmiş değil. Google’ın mevcut mesajlaşma servisi video sohbet özelliğini bünyesinde barındırıyor ancak başarısızlığı ile ilk günkü popülaritesi yok. Hal böyle olunca Google’un mesajlaşma servisleri arasında rekabet edebilmek adına Hangouts’un yerini daha iyi dolduracak bir alternatife yöneldiği açık.

müşteri hizmetleri