Şimdi yükleniyor

Google fotoğraflar nedir nasıl çalışır

screenshot.229

Google fotoğraflar nedir nasıl çalışır

Son Güncelleme tarihi 19 Mart 2024 by Teknoloji Haber

teknik destek

Google, fotoğraflar uygulaması ile son yıllarda önemli kullanıcı sayısına ulaşarak ciddi anlamda özelliklere kavuşturdu. Google fotoğraflar nedir ve nasıl kullanılır yazımıza eklemek istediğiniz kullanım deneyiminizi bekliyoruz.

Google fotoğraflar nedir? Google Fotoğraflar, bulut sistemi özelliği ile fotoğraflarınızı birden fazla cihazda yedeklemeye yarayan popüler bir araçtır. Bu uygulama sayesinde albüm ve görüntüleri arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz. Ayrıca paylaştığınız fotoğraflar ve diğer öğeler ile ilgili izin verdiğiniz kişilerin yorum yapmasına da imkan tanıyabilirsiniz. Google Fotoğraflar; Android, iOS yüklü akıllı telefonlar ve tabletler ile tüm bilgisayarlarda kullanılabilen kapsamlı bir uygulamadır.

Google, bu yıl yaptığı güncellemelerle daha işlevsel hale getirdiği fotoğraflar uygulamasını ücretsiz kullanım imkanı sunarak çok sayıda kullanıcıya ulaştı.

screenshot.228 Google fotoğraflar nedir nasıl çalışır
Google fotoğraflar nedir nasıl çalışır

En önemli özelliklerinden biri arama

Google Fotoğraflar; yüz tanıma, konum ve fotoğrafların türüne bağlı olarak otomatik etiketler belirler. Daha sonra her biri için ayrı klasörler oluşturur. Hatta bu uygulama, hayvanları ve nesneleri bile sınıflandırabilir.

Uygulama içerisinde belirli bir fotoğrafı kolay bir şekilde bulmak için herhangi bir kelime ile arama yapabilirsiniz.

Yüz tanıma özelliği, bulunan Google Fotoğraflar ile aynı kişiye ait fotoğrafları bir araya getirerek pratik olarak bulabilirsiniz. Ayrıca, hızlı bir şekilde fotoğraf çekebilmeniz için, bu fotoğrafları kişinin gerçek adı veya takma adıyla da etiketleyebilirsiniz. Bu özelliği dilediğiniz zaman ayarlar sekmesinden kapatabilirsiniz.

teknik destek