Google, ‘Google Yapay Zeka ile Öğrenin’ adı altında ücretsiz kurs veriyor!

yapay zeka

Google, yapay zeka ve makine öğrenimi için birçok konuda eğitici olmak adına kullanıcılara hizmet veriyor.

teknik destek <

Tüm dünyanın tanıdığı Google, kısa süre önce açmış olduğu bir web site üzerinden bütün insanlara yapay zeka konusunda eğitici hizmet vermeye başladı. Kısa süre önce yayınlanan bir açıklama ile, internet erişimi bulunan ve meraklı kişiler için ücretsiz bir eğitim dönemi başladığı duyuruldu.

Google, teknoloji endüstrisi yapay zeka ve makine öğrenimi sayesinde çok güzel fayda sağlanabilecek alanların olduğunu, ancak insanların bu alanda pek fazla bilgisi olmadığını ifade ediyor. Amaç ise insanları bu konuda geliştirmek için eğitim sunmak.

‘Google Yapay Zeka ile Öğrenin’  Web Sitesi Açıldı!

Google kısa süre önce ‘Google Yapay Zeka ile Öğrenin’ adında bir web sitesi açarak gelişmiş araştırmacılardan amatörlere kadar herkesin faydalanacağı bir bilgi kütüphanesi sunuyor.

Web sitesinde ayrıca Makine Öğrenimi Kaza Kursu isimli herkes için ücretsiz olan ve 15 saatlik bir içerik sunulmakta. Google, ilk olarak kendi çalışanlarına sunduğu bu online kursu, şimdi ise tüm dünyaya ücretsiz bir şekilde sunuyor.

Google’ın yapmış olduğu bu uygulama sayesinde birçok kişi bu konularda bilgi sahibi olacak ve özellikle ülkemizinde bu konuda çok fazla gelişeceğini düşünüyoruz. Elbette Google’ın böyle bir projeyi ücretsiz olarak sunması, insanlığın yapay zeka üzerindeki performansını ve ilgisini de test etmiş olacak. Bakalım Google ilerleyen günlerde derslere ek ders katacak mı? Bekleyip göreceğiz.

müşteri hizmetleri