İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Google Haritalar’a Arttırılmış Gerçeklik Özelliği Geliyor!

Google’ın en çok kullanılan servislerinden birisi olan ve bir zamanlar Apple’ın iPhone akıllı telefonlarında da önceden yüklenmiş navigasyon uygulaması olan Google Haritalar’a yeni özellikler eklenmeye devam ediyor. 

teknik destek

Navigasyon uygulamaları arasından Apple Haritalar ile birlikte en çok kullanılan uygulamalardan birisi olan Google Haritalar’a çok önemli bir özellik olarak “Arttılmış Gerçeklik” desteği geliyor. Google’ın mevcutta bulunana Street View ve Google Haritalar verilerinden yararlanan Arttırılmış Gerçeklik özelliğiyle kullanıcılar telefonlarının ya da tabletlerinin kameralarını kullanarak navigasyon bilgilerini ekrana yansıtabilecekler. Kullanıcılar yeni Google Haritalar ile birlikte ekranlarından gerçek görüntüyü takip edebiliyor ve navigasyon direktiflerini ekranları üzerinden görsel olarak alabiliyor. 

Apple Haritalar, bisiklet kiralama noktalarını gösterecek

Gerçek ile sanalı harmanlayan AR teknolojisi bilindiği gibi Apple’ın iOS 11 işletim sisteminde de kullanıcılara sunduğu önemli özelliklerden birisiyle. Geleceğin teknolojisi olarak nitelendirilen AR yani arttırılmış gerçeklik teknolojisi oyunlarda yer alan benzer yön işaretçileri gerçek hayata entegre ediyor. Arttırılmış gerçeklik teknolojisinde GPS verisi de kullanılmaya devam ediyor. 

Arttırılmış Gerçeklik Özelliği Google Haritalar Uygulamasından Önce Sygic Kullanıcılarına Sunulmuştu!

En çok kullanılan navigasyon uygulamalarından birisi olan Sygic uygulamasında da uzun süredir kullanılan arttırılmış gerçeklik özelliğinini Google Haritalar uygulamasına gelmesi önemli bir hamle olarak nitelendiriliyor. Google’ın ücretsiz navigasyon uygulaması olan Google Haritalar servisiyle birlikte kullanıcılar bir navigasyon uygulamasından çok fazlasına sahip oluyor. Arttırılmış Gerçeklik özelliğiyle kullanıcılar artık çok daha kolay bir şekilde ulaşmak istedikleri yere ulaşabilecekken Google Haritaların sunduğu sosyal navigasyonun keyfini sürmeye devam edebilecekler.

google-haritalara-arttirilmis-gerceklik-ozelligi-geliyor-2

Arttırılmış gerçeklik teknolojisinini Apple Haritalar’a iOS 12 ile birlikte gelmesi bekleniyor. 

müşteri hizmetleri