Google lens iOS cihazlara geliyor

Google lens iOS cihazlara geliyor

Makine öğrenimini destekleyen Google lens karşımıza ilk olarak 2017 yılında çıkmıştı. Google lens iOS cihazlara geliyor. Google Fotoğraflar‘da (mevcut fotoğrafları taramak için) hem de Asistan‘da (gerçek zamanda taramak için) mevcut ancak her iki yöntem de yalnızca bir Pixel telefonu ile çalışıyor. Bazı ARCore duyurularına rağmen Google, cihazın daha fazla Android cihazına yayılacağını ve iOS‘ta da görünmesini sağlayacağını açıkladı.

teknik destek

Google Lens ne işe yarar?

Google Lens nedir? Google Lens ne işe yarar? gibi sorulara sahipseniz buraya tıklayarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Google Fotoğraflar‘daki objeler, hem Android hem de iOS‘daki İngilizce dili kullanıcılarının kullanımına sunulacak. Hangi platform kullanırsanız kullanın, fotoğraflarınızı yerler ve nesneler için tarayabilirsiniz. Ek olarak Lens in Assistant da önümüzdeki haftalarda “uyumlu amiral gemisi cihazlarında” başlatılacak. Şirket zaman geçtikçe daha fazla cihaza destek ekleyeceğini açıkladı.

Bu objeleri genişletilmiş uyumluluk ötesinde, Google Lens yakında bazı işlevsel iyileştirmeler de alıyor. Google Lens‘in belirli köpek ırkları ve çiçekler de dahil olmak üzere ortak hayvanları ve bitkileri tanıyabileceği söyleniyor. Orijinal duyuruyu kaynak bağlantısından okuyabilirsiniz.

Google lens pek çok platformda aktif olduğu gibi artık iOS’da da aktif olarak kullanılacak. Pek çok kullanıcı iOS gelmesi ile beraber uygulamayı kullanmaya başladı. Artık iOS cihaza sahip olsanız bile Google lens kullanabileceksiniz

müşteri hizmetleri

Comments are closed.