İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Google Lens, kendi telefonunu iPhone olarak tanımladı

Google’ın son yıllarda üzerinde çok fazla çalıştığı Google Lens, çekilen fotoğraflar ile kullanıcıya nesneleri tanıtmakla yükümlü bir uygulama. Yapay zeka sayesinde çalışabilen bu uygulama kısa süre önce Pixel 2‘yi iPhone olarak tanıttı.

teknik destek

Yapay zeka her geçen gün gelişim gösteriyor ve yakın gelecekte hayatımızın tam anlamıyla bir parçası olacak. Bilim kurgu fimlerilerinden çıkıp gelen bu teknolojiye en büyük ev sahipliği yapan şirket ise Google oluyor. Şirketin görsel tanımlama sistemi olarak karşımıza çıkan Google Lens uygulaması nesneleri tanıtmakta bir numaralı uygulama olarak gösteriliyor.

Geçtiğimiz zamanlarda Google Lens uygulaması iOS kullanıcıları içinde gelmişti. Uygulama yeni doğan bir bebeğe nesneleri tanıtabilecek bir uygulama olarak ifade ediliyor. Fotoğraf kapsamında olan tüm nesneleri kamera yardımıyla gören uygulama anında nesnenin ne olduğunu söylüyor.

Google Lens, kendi telefonunu iPhone olarak gösterdi!

Bir hatadan dolayı meydana gelen bu sorun, Google Lens tarafından Pixel 2 model telefonun iPhone olarak ifade edilmesiyle başladı.

Elbette bu durumu gören Android kullanıcıları bir küçümsemenin olduğu yönünde. Sosyal medyada ise biraz dalga konusu başladığını belirtelim.

Google’ın kendi cihazınızı iPhone sanması sizce nasıl bir durum?

teknik destek