Şimdi yükleniyor

Google Lens nedir nasıl kullanılır iPhone’ a geldi

Google Lens nedir nasıl kullanılır iPhone’ a geldi

Google Lens nedir nasıl kullanılır iPhone’ a geldi

Son Güncelleme tarihi 13 Aralık 2018 by Müşteri hizmetleri

Google Lens, iPhone iOS için aktif hale geldi! Peki Google Lens nedir ve Google Lens nasıl kullanılır?

teknik destek

Dünya çapında en çok kullanılan Google, görseller üzerinde tanıma veya arama yapabilmesini destekleyen uygulaması Google Lens kullanılmaya başlandı.

Google Lens, akıllı telefonun kamerasıyla çekilen görüntüleri işleyip görüntüye göre kullanıcılara görüntüye ait bilgileri anlık olarak aktarıyor. Cafe veya restaurant gibi yerlere kameranızı çevirdiğinizde oradaki işletmeyi tanımlıyor ve orası hakkında kısa bilgi, telefon ve adres bilgilerini veriyor.

Google-Lens-nedir-nasil-kullanilir-iPhone-a-geldi-2 Google Lens nedir nasıl kullanılır iPhone' a geldi
Google Lens nedir?

Google Lens nedir?

Google Lens uygulamasının birçok özelliğe sahip olması kullanıcılar açısından en çok tercih edilecek uygulama kategorisine girmeye aday gösteriliyor.

Lens, kitap tanımlama, mekan bulma, yazı okuma ve hayvan türlerinin bile görselini işleyip kullanıcıyı bilgilendiriyor. Google Lens ilk etapta Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda kullanılabiliyordu. Google resmi Twitter hesabı üzerinden vermiş olduğu bilgiye göre, Google Lens uygulamasının artık iOS işletim sistemlerinde kullanımına uygun hale geldiğini açıkladı.

Google-Lens-nedir-nasil-kullanilir-iPhone-a-geldi-3 Google Lens nedir nasıl kullanılır iPhone' a geldi
Google Lens nasıl kullanılır?

Google Lens nasıl kullanılır?

iOS işletim sistemi bulunan telefon veya tabletler ile kullanıcılar Google uygulamasına giriş yaptığında artık Google Lens işaretini görebilecek. Lens simgesine tıkladığınızda uygulama aktif hale gelecek ve kameranızı çevirdiğiniz her bir alan için Lens asistanı size işleme aldığı bilgileri aktaracak. Bu sayede Apple kullanıcıları da Google Lens hizmetinden faydalanmış olacak.

Uygulamanın aktif kullanımı sonrası Google yetkilileri, erişilebilirlik seviyesini yükselterek kullanıcıların artık hiç zorlanmayacağı bir sanal ortam asistanı olacağında iddialı olduklarını dile getirdi. 

Google Lens iPhone’ da denediniz mi?

teknik destek