Google Maps Yerine Apple Maps’ı Tercih Etmeniz İçin 5 Sebep

Google Maps Yerine Apple Maps’ı Tercih Etmeniz İçin 5 Sebep

Teknolojinin gelişmiş olması beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir. Özellikle günlük hayatımızı kolaylaştıran bu kazanımlardan birisi de adres bulma ya da yol tarifi alma konusunda hizmet sunan Maps uygulamalarıdır. Günümüz itibariyle en çok tercih edilen harita uygulaması olarak karşımıza çıkan Google Maps, çok sayıda farklı özellikleriyle de ön plana çıkmaktadır. Yakın zamandan bu yana Google firmasına olan güvenin giderek azalması beraberinde kullanıcıları farklı arayışlara sürüklemektedir. Bu doğrultuda Google uygulamalarına şüpheyle yaklaşan kullanıcılar; Alternatif seçenekleri aramaktadır. Teknoloji denilince ilk akla gelen firmalardan birisi olan Apple son zamanlarda Maps uygulamasıyla da gündeme gelmiş durumdadır. Peki Google Maps uygulamasına yerine Apple Maps uygulamasının kullanılmasına neden olan özellikleri nelerdir? Google uygulamalarına karşı güvensizlik duygusunun oluşması esasında Apple için bir fırsat olmuş durumdadır. Bu noktada Apple Maps uygulaması güvenliği de ön plana çıkartarak, kullanıcılarına etkili bir şekilde hizmet sunmaktadır.

teknik destek <

Google Maps Yerine Apple Maps’ı Tercih Etmeniz İçin 5 Sebep Nelerdir?

Apple firmasının kullanıcılarının gizliliği söz konusu olduğunda oldukça titiz bir çalışma politikasına sahip olduğu bilinmektedir. Bundan dolayı Apple Maps uygulamasının da gizlilik ilkesi doğrultusunda geliştirildiği bilinmektedir. Google Maps yerine Apple Maps uygulamasının tercih etmenize neden olacak 5 temel özellik aşağıda sıralanmaktadır:

  • Siri Özelliği
  • Apple Whatc Özelliği
  • Doğru ve İsabetli Harita Verisi Hizmeti
  • Yelp Entegrasyonu Hizmeti
  • Gizlilik

Sıralanan bütün bu özelliklerin gün geçtikçe geliştiriliyor olması ve güncellemelerin nitelikli bir şekilde yapılabiliyor olması Apple Maps uygulamasının önemli özellikleri olarak ön plana çıkmaktadır.

Google Maps Yerine Apple Maps’ı Tercih Nedenlerinin Ayrıntıları

Siri Özelliği sayesinde komutlarınızı kısaltırken, sesli olarak yol tarifi de alabilirsiniz. Apple Watch uygulaması sayesinde belirlemiş olduğunuz rotaya uygun bir şekilde hareket etmenizi sağlamak için size sürekli olarak titreşimle bilgi verebilmektedir. Yürürken de kullanılması mümkün olan bu uygulama sayesinde Apple Maps uygulaması oldukça kullanışlı olmaktadır. Her ne kadar Google Haritaların Apple Haritalara göre kullanışlı olduğu bilinse de Apple yıllardır yapmış olduğu güncellemeler sayesinde doğru ve isabetli harita verisi oluşturma hususunda başarılı olmuş durumdadır. Apple Maps verileri söz konusu olduğunda %85 oranında bir kullanıcı tatmin derecesinin ortaya çıktığı bilinmektedir.

Yelp Entegrasyonu, Apple Maps uygulamasının harita verilerini çok daha nitelikli bir hale getirmektedir. Bu entegrasyon sisteminde restoran ekleme hizmeti dahi sunulmaktadır. Apple Maps uygulamasının şimdiye kadar aktardığımız özellikleri arasında en öne çıkan niteliği ise; gizlilik hususunda son derece etkili olmasıdır. Google uygulamalarının bu konuda sicilinin kabarık olması esasında Apple uygulamalarını bir adım öne çıkartmaktadır. Zira Apple kullanıcı gizliliğinin korunması noktasında son derece hassas bir çalışmaya imza atan bir marka olarak ön plana çıkıyor. Bu durum ise doğal olarak Apple Maps uygulamasının bir adım öne çıkmasına neden oluyor.

müşteri hizmetleri

7 Comments

  1. hiç biri tercih edilecek bir özellik değil malesef. daha aylar önce açılan kasımapaşa tüneli yok haritada nasıl tercih edilsin. tüm haritalarda varken

Comments are closed.