Şimdi yükleniyor

Google Pixel 2 XL’ın Ekran Sorunu iPhone X’i Bekleyen Kullanıcıları Korkutuyor!

Google Pixel 2

Google Pixel 2 XL’ın Ekran Sorunu iPhone X’i Bekleyen Kullanıcıları Korkutuyor!

Son Güncelleme tarihi 25 Kasım 2018 by Müşteri hizmetleri

Son birkaç gündür, Google’ın yeni Pixel 2 XL akıllı telefonunun ekranının problemli olduğu yönünde pek çok kullanıcı şikayeti ortaya çıktı. Kullanıcılar, Pixel 2 XL’ın ekran yanığı sorununa sahip olduğunu söylüyorlar.

teknik destek

Android Central’dan Alex Dobie, erken saatlerde Twitter’da sorunu net bir şekilde gösteren bir fotoğraf paylaştı. 9to5Google, The Verge ve Ars Technica’dan da uzmanlar bu sorunu yaşadıklarını dile getiriyorlar.

Google, The Verge’ye yaptığı açıklamada sorunun farkında olduklarını ve araştırdıklarını söyledi.

Pixel 2 XL’ın ekranı, doğal ve canlı renk sunmak için QHD + çözünürlüğüne sahip ve bu ekran geniş renk gamutu ve yüksek kontrast oranı gibi gelişmiş bir POLED teknolojisi ile tasarlandı.

Google, şu anda kaç kullanıcının bu sorundan etkilendiğini açıklamadı. Daha küçük ekranlı Pixel 2 ve ilk nesil Pixel’in OLED ekranının Samsung tarafından sağlandığı ve bu ekranların daha az sorunlu olduğu göz önüne alındığında, Samsung’tan iPhone X için OLED ekran tedarik eden Apple’ın amiral gemisinde benzer bir sorunun yaşanmadığı öngörülüyor.

Şu anda Pixel 2 XL’ın OLED ekranı LG’den tedarik ediliyor ve LG’nin kendi V30 akıllı telefonunda da benzer ekran yanığı sorunu yaşanıyor.

Ekran yanığı genelde statik görüntülerin veya ekrandaki öğelerin ekranda uzun süre kesintisiz olarak görüntülenmesinin sonucudur. Sorun, ekranda kalıcı renk değişikliğine veya ekranda “hayalet” etkisine neden oluyor.

teknik destek