Şimdi yükleniyor

Google “Resmi görüntüle” düğmesini kaldırdı

Google Resmi görüntüle

Google “Resmi görüntüle” düğmesini kaldırdı

Google kullanıcılarının görselleri indirmelerini engelleme konusunda daha önemli değişiklikler yapmaya başladı.  Son derece önemli olan bir işlevi yok ederek bu konuda ne kadar ciddi olduğunu belli etmeye çalışan Google bir resim aradığınız zaman Google “Resmi görüntüle” diye bir şey göremiyorsunuz.

Resmi görüntüle yaparak resmi direkt olarak yeni bir sayfa da ulaşmanızı sağlıyor ve resmin bulunduğu internet sitesine gitmeden o resmi bilgisayarınıza ya da akıllı cihazlarınızı indirebiliyorsunuz. Ancak bu resmi oluşturanlar ve sitesine yükleyenler için bu iyi bir şey değildi. Google buna el atarak resmi görüntüle seçeneğini devre dışı bıraktı. Web sitesini ziyaret etmeden indirilen fotoğraflar daha önceleri bir sorun teşkil etmiyordu. Şu an için ciddi bir sorun haline geldi.  Ayrıca fotoğrafların yer aldığı internet sitesi ziyaret edilmediği için hem o site için hem de Google için olumsuz bir durum oluşturuyordu.

teknik destek

Getty Images Google “Resmi görüntüle”

Google bu uygulaması ile internet kullanıcılarının indirmiş olduğu görsellerde farkındalık artırmayı uyumuyor.  Google resimlerini internet sitesine girilerek oradan indirilmesini ve resimleri ekleyen internet sitesine de bir katkılarının olmasını istiyor. Getty Images, ile Google arasında yapılan bir anlaşmadan sonra böyle bir hamlenin olması da ayrıca bir şaşırtıcı çok muhtemelen  bu anlaşmadan sonra böyle bir uygulama yapılmaya karar verildi.

Ayrıca resme göre ara simgesi de kaldırılmış ancak tersten resim ara simgesi devam ediyor.  Bu şekilde arama yaparak indirim sağlayabilirsiniz.

teknik destek