Google Tarafından Kaldırılmış Olan “Görseli Görüntüle” Seçeneğini Geri Getirme

Google Tarafından Kaldırılmış Olan “Görseli Görüntüle” Seçeneğini Geri Getirme

Google, kısa süre önce büyük bir adım atarak görsel arama bölümünde yer alan görseli görüntüle seçeneğini tamamen ortadan kaldırdı. Bu uygulama karşısında birçok kişinin çok fazla tepki gösterdiğini gördük.“Görseli Görüntüle” Seçeneğini Geri Getirme  bu seçeneği geri almak istiyorsanız üçüncü parti uygulamalar kullanarak geri getirebilirsiniz.

teknik destek <

“Görseli Görüntüle” Seçeneğini Geri Getirme

Google’da görsel arama bölümünde yer alan görseller bu zamana kadar görseli görüntüle seçeneği kullanılarak görüntülenebiliyordu. Google ise bu konuda özellikle stok fotoğraf sitelerinde bazı problemler yaşamaya başladı. Aynı zamanda profesyonel fotoğrafçılarda çok fazla tepki gösteriyordu. Google ise bütün bu şikayetleri bitirebilmek için direk olarak görseli görüntüle seçeneğini ortadan kaldırdı. Kullanıcılar ise bu seçeneğin kalkmasına çok büyük tepki gösterdi. Kullanıcılar artık bir görseli kaydetmek istiyorsa o görselin internet sitesine girmesi gerekiyor. Bu durum her ne kadar internet siteleri için çok güzel olsa da özellikle kullanıcılar için işkence olarak görülüyordu.

Joshua B. bu soruna çözüm bulunabilmesi için Chrome kullanıcıları için bir eklenti hazırladı. Bu eklentiyi kullandığınız takdirde Google görsel bölümünde yer alan görseli görüntüle seçeneği geri getiriliyor. Bu eklenti insanların Google’ı eskiden olduğu gibi rahatlıkla kullanmalarına yardımcı oluyor. View Image eklentisi sayesinde artık Google’dan görüntülemek istediğiniz bir görsel için görselin bulunduğu siteye girmenize gerek kalmayacak. Bu eklenti Chrome için uygun olduğu gibi Firefox için de uygundur.

müşteri hizmetleri