İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Google Yine Apple’a Karşın Dünyanın En Değerli Şirketi Oldu!

Apple hisseleri dün sabahtan bu yana büyük bir düşüş içerisinde. Önce 90 doların altına kadar düşen ve bu yazıyı hazırladığımız sırada yavaş yavaş bu değerin üstüne çıkmaya başlayan Apple hisselerinin Google’a karşın amansız bir değer kaybettiği açık.

Şu anda Apple’ın piyasa değeri 494 milyar dolar seviyelerindeyken, Google’ın 499 milyar dolar seviyelerinde olduğunu belirtelim. Bu da bir dönem Apple’ın önüne geçerek uzun zamandır sarsılmayan Apple’a karşın bir ilki gerçekleştiren Google’ın yine benzer hareketi yapmış olması anlamına geliyor.

Şu anda borsaya göre dünyanın en değerli şirketinin Apple’a rağmen Google olduğunu söyleyebiliriz. Üstelik 5 milyar dolar gibi bir farkla. Apple’ın düşen satışları ve uzun zaman sonra gelir kaybetmesi ile buhranlı bir dönemde olduğu gerçeği ile aslında bu sonuçların şaşırtıcı olmadığı açık.

Uzmanlar bu sonbaharda tanıtılacak olan iPhone 7 ile Apple’ın yine eski konumuna daha sağlam bir şekilde geleceğini ve uzunca bir süre sarsılmayacağını dile getiriyorlar.

Tüm bu gelişmelere karşın Forbes dünyanın en değerli 15 firmasını açıklamış, Apple’ın 154 milyar dolar değerine karşın Google’ın değerini 82.5 milyar dolar olarak duyurmuşlardı.