İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Google’ın iOS Klavye Uygulaması Gboard App Store’da

Google, iOS platformu için klavye uygulamasını yayınladı. Gboard isimli klavye uygulaması Apple’ın standart klavyesine benziyor. Fakat ona göre çok üstün özelliklere sahip.

Gboard, iOS kullancılarının varsayılan klavye olarak seçebilecekleri bir klavye olarak ön plana çıkıyor. Parmakları kaydırarak yazma, Google’da arama yapma özelliği ve yazılara GIF ekleme ve gönderme özelliği bunlardan en önemlileri.
Gboard, uygulamadan çıkmadan Google da arama yapma imkanı tanıyor. Böylece bilgiye ulaşmak için uygulamalar arasında gezinti yapmaya gerek bırakmıyor. Herhangi bir uygulama içinde yazı yazarken kolaylıkla Google araması yapmak mümkün.

Gboard, swiftkey gibi klavye uygulamalarından alıştığımız kaydırarak yazma özelliğine de sahip. Böylece hızlı yazı yazmamız kolaylaşıyor. Gboard’ın bir diğer özelliği de yazılara GIF ekleme özelliği. Klavye vasıtasıyla yazılarımıza GIF ekleyerek kolayca gönderebiliriz.

Uygulama iOS 8 ve üzerindeki versiyonlarda çalışıyor. Şu an Türkiye App Store’da bulunmayan uyumaya Usa App Store’dan indirilebiliyor.

Gboard, yüklendikten sonra Ayarlar/Genel/Klavye menüsünden klavye ekle diyerek Gboard uygulamasını seçip tam erişime izin vermeniz gerekiyor.

2 Yorum

  1. Furkan Furkan 13 Mayıs 2016

    Bulamadım AppStore’da uygulamayı yanlız

    • İlker Çiftçi İlker Çiftçi 13 Mayıs 2016

      Usa store da

Yorumlar kapatıldı.